Zavrieť

Porady

Práca na dohodu a osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov.

Prosím o radu.
Som nezamestnaná od septembra 2013. Pracujem od 2.7.2015 na dohodu ako poštárka. Viem, že prekročím zákonných 150 eur. Vyradia ma z úradu práce. 2.9. sa pôjdem znova zaregistrovať na úrad práce. Ale chcem vedieť, či budú všetko za mňa odvádzať ak doteraz ? Alebo ako je to s tou definíciu - osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov. Ďakujem.
5 komentárov     zbaliť
ivka70 Kto ci bude a kedy za teba vsetko odvadzat? Preco pleties evidenciu na UP, dohodu a starostlivost o dieta do 6 rokov?
Skus tu otazku trochu presnejsie formulovat ...
Slavka1307 Ja neviem kto - asi štát. Ja to nepletiem. ja neviem ako to má byť a kde sa to eviduje. Prepáčte.
veronikasad z akého dôvodu si evidovaná na UP ? Si v SP prihlásená ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku ?
Slavka1307 Po skončení rodičovskej dovolenky som dala výpoveď a bola som doma. Deti často choré, ale neuznali mi platenú predĺženú rodičovskú dovolenku zo zdravotných dôvodov. Neviem či som v SP prihlásená takto. Ďakujem.
veronikasad Na tvoju škodu, ak prihlásená nie si, pretože počas evidencie na UP štát za teba neplatí dôchodkové poistenie (len zdravotné), zatial čo za osoby starajúce sa o dieťa do 6 rokov veku ano. Je potrebné sa prihlásiť na reg.liste fyzickej osoby - mala si tak urobiť po skončení materskej dovolenky, predtým ako si išla vybavovať rod.príspevok. Ak si nie si istá, utekaj do SP si to overiť a po skončení dohody sa prihlás. Na UP sa prihlasovať nemusíš, lebo štát platí zdr.poistenie aj za osoby starajúce sa o dieťa do 6 rokov veku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ako osoba starajúca sa o dieťa si sa mala do 8 kal. dní od začiatku výkonu práce odhlásiť z dôchodkového poistenia plateného štátom. Po skončení dohody sa znovu prihlásiť.

    Práca na dohodu a osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.