Zavrieť

Porady

zrušenie, založenie živnosti a odpisy

Mám jednu otázku v jednom roku zrušil a nanovo založil živnosť, viem že sa záväžky, pohľadávky... vysporiadávajú v DP /40,41/, ale ako to mám spraviť s lízingom??, on v ňom vlastne pokračuje../ odpisy sa robia k 31.12, on príde o tie odpisy ktoré boli do zrušenia živnosti???/
A ešte jedna otázka ku výkazom, pani z DU mi povedala že by k DP mal priložiť 2 x výkazy raz ku dňu zrušenia a raz k 31.12, aby to bolo prehľadné, vie sa mi niekto k tomu vyjadriť, budem vďačná za každú informáciu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janulana je offline (nepripojený) Janulana

    Janulana
    ja mám podobného klienta, len mne na DÚ povedali, že mám normálne pokračovať vo vedení účtovníctva, záväzky a pohľadávky - ďalej o nich účtovať, čiže príjem a výdaj, aj keď nastal v tom období, keď nemal práve živnosť. Tak teraz fakt neviem.

    zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

    zuzkic
    Janulana Pozri príspevok
    ja mám podobného klienta, len mne na DÚ povedali, že mám normálne pokračovať vo vedení účtovníctva, záväzky a pohľadávky - ďalej o nich účtovať, čiže príjem a výdaj, aj keď nastal v tom období, keď nemal práve živnosť. Tak teraz fakt neviem.
    to mi najprv tvrdila tiež, ale že radšej sa spýta, nebola si celkom istá, a je to tak, keď skončí živnosť musí uzavrieť všetky účtovné knihy, bez ohľadu nato či ju opätovne otvorí. Začína ako keby začínal úplne nanovo..., ja si neviem ale poradiť s tým lízingom...

    Janulana je offline (nepripojený) Janulana

    Janulana
    No neviem. Mne tvrdili, že knihy sa neuzatvárajú, ani sa nerobia výkazy, pretože pohľadávky a záväzku budú tento rok zaplatené. Je to jedno účtovné obdobie.

    Janulana je offline (nepripojený) Janulana

    Janulana
    No neviem, mne tvrdili, že to je jedno účtovné obdobie, nerobia sa výkazy ani sa neuzatvárajú knihy.

    zrušenie, založenie živnosti a odpisy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.