Zavrieť

Porady

Kde zmizla CDrom????

Zdravím, takže vopred upozorňujem, že nie som počítačový expert .. a potrebujem radu. Za záhadných okolností mi prestala fungovať cd-romka na mojom MSI 6837d.. Upresním : Keď vložím CD, mechanika sa spustí ale nič sa nedeje, v položke "počítač" vôbec nič ohľadom nej nezobrazuje a keď som ju skúšala hľadať v správcovi zariadení taktiež som nič nenašla, teda len "diskové jednotky a tam mám položku "WDC WD1200BEWS-00UST0 ATA Device" ale predpokladám, že to s tým nemá nič .. Znamená to, že mám odinštalovaný driver tej cdromky a dá sa niekde stiahnuť? Alebo???
Vopred ďakujem za pomoc a ospravedlňujem sa ak píšem ako hotentót .. :blush: :wacko:
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Základ je aby CD mechaniku bolo vidieť v biose ,alebo si všimni či ju detekuje pri zapnutí keď testuje RAM ...Skús po jednom v správcovi zariadení odinštalovať radiče IDE ATA/ATAPI a reštartovať.
    Naposledy upravil Vlado40 : 18.06.12 at 22:16

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Pri štarte treba stlačiť napr. DEL alebo F2 záleži od výrobcu.Vojsť do biosu a pozrieť sa či je tam zobrazená mechanika CD Rom.

    popey je offline (nepripojený) popey

    popey
    vista nebola velmi stastna verzia, treba skusit v spravcovi zariadeni preinstalovat ovladac, resp. skontrolovat bios, ci tam nevznikol problem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.