Zavrieť

Porady

Prenájom pasienkov ?!?!?

Dobrý deň,
prosím viete mi niekto poradiť koľko sa teraz berie za prenájom lúk a pasienkov? Nemám ani predstavu a potrebujem navrhnúť cenu?!?! Cenu potrebujem buď za m2 a hektár, ďakujem:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    khg je offline (nepripojený) khg

    khg
    Noo to si musi kazdy zvazit co zapytať. ale treba si uvedomiť ze tento rok bola dotacia z eu na hektar 155€, ak je pozemok niekde v horach tak si kludne môzes pripočitať 100€ za znevyhodnene podmienky. O tieto peniaze môze poziadať KAZDY občan ktory vlastni aspon 1 hektar pôdy alebo luk. takze tie 4 parenice su asi najdrahsie parenice na Slovensku

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    khg Pozri príspevok
    Noo to si musi kazdy zvazit co zapytať. ale treba si uvedomiť ze tento rok bola dotacia z eu na hektar 155€, ak je pozemok niekde v horach tak si kludne môzes pripočitať 100€ za znevyhodnene podmienky. O tieto peniaze môze poziadať KAZDY občan ktory vlastni aspon 1 hektar pôdy alebo luk. takze tie 4 parenice su asi najdrahsie parenice na Slovensku
    ..
    od družstva sme nemali nič - iba zaplatenú daň. Takže si treba ozaj zvážiť, čo si zapýtam - či sa o tie role budem starať sama A s tými dotáciami to tiež nie je tak, že zadarmo spadnú z neba .. o pole sa treba starať, lebo by zarástlo kríkmi .. a napr teraz v lete bol problém - pršalo dlho... bol problém pozvážať seno včas... ak sa nestihne - dotácia fuč .. veľa ľudí si myslelo, že len zhrabnú dotácie ... a majú vystarané..

    khg je offline (nepripojený) khg

    khg
    noo popravde pasienky a luky stači raz ročne "zmulčovať" a je to vybavene, nemusi sa kosiť na seno....
    popravde ja osobne začinam ako SHR ale nedari sa mi zohnať nejake role očividne som začal podnikať v zlom regione

    Prenájom pasienkov ?!?!?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.