Zavrieť

Porady

Vklad CHF na účet EUR

Ešte by som sa chcela spýtať, že ako zaúčtovať nasledovný prípad. Slovenská SRO má účet v EUR, ale vkladá tam švajčiarske franky. Mám to urobiť spôsobom, že: vybrať z pokladnice SKK, dať do pokladnice CHF (kurz NBS), vybrať z pokladnice CHF (kurz NBS) a vložiť na EUR účet (kurzom NBS)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    Prosím, prosím, pomôžte. Nijako mi to nevychádza. (Banka menila priamo CHF na EUR, ale ja to musím cez SKK.)

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    Zatiaľ som postupovala som nasledovne:

    1. výber z pokladnice SKK 1962,70 Sk (+0,30 Sk halierové vyrovnanie)
    2. vklad do pokladnice CHF 100 CHF (kurz NBS 100 CHF = 1962,70 SKK)
    3.koľko vybrať z pokladnice CHF, keď SRO vložila na BU 100 CHF = 62,40 EUR? Použili kurz komerčnej banky, ale priamo CHF-EUR a ja teraz za svet neviem, že či vložiť 62,40 EUR kurzom tej komerčnej banky, ale potom mi to nesedí so 100 CHF alebo ako to zaúčtovať.

    Poradí mi niekto?

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Polly404 Pozri príspevok
    Zatiaľ som postupovala som nasledovne:

    1. výber z pokladnice SKK 1962,70 Sk (+0,30 Sk halierové vyrovnanie)
    2. vklad do pokladnice CHF 100 CHF (kurz NBS 100 CHF = 1962,70 SKK)
    3.koľko vybrať z pokladnice CHF, keď SRO vložila na BU 100 CHF = 62,40 EUR? Použili kurz komerčnej banky, ale priamo CHF-EUR a ja teraz za svet neviem, že či vložiť 62,40 EUR kurzom tej komerčnej banky, ale potom mi to nesedí so 100 CHF alebo ako to zaúčtovať.

    Poradí mi niekto?
    A robili ste to naozaj tak, alebo tie CHF mal majiteľ doma a vložil ich na účet ?

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    AHA Pozri príspevok
    A robili ste to naozaj tak, alebo tie CHF mal majiteľ doma a vložil ich na účet ?
    Ak naozaj dostávate švajčiarske franky a dávate ich na účet tak to čo ste účtovali je zaúčtované správne všade by som použila kurz NBS iba v prípade keď ste vložili CHF na účet EUR tam by som použila kurz taký akým ho prepočítala Vaša banka. Ak sa jedná o vklad majiteľa tak by som to neriešila cez pokladne ale cez účet 365.

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    Mal ich majiteľ doma a vkladal ich, ale aj keby som to riešila cez 365, tak musím najprv prerátať CHF na SKK a následne SKK na EUR a vlastne by som potom musela z pokladnice Skk vrátiť na 365 ekvivalent. Takže by som to mala "prašť jak uhoď". Urobím to všetko kurzom NBS, nakoľko banka mi prerátavala CHF na EUR a nie SKK na EUR a následne vysporiadam kurzový rozdiel. Tak mi to príde najlogickejšie.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Polly404 Pozri príspevok
    Mal ich majiteľ doma a vkladal ich, ale aj keby som to riešila cez 365, tak musím najprv prerátať CHF na SKK a následne SKK na EUR a vlastne by som potom musela z pokladnice Skk vrátiť na 365 ekvivalent. Takže by som to mala "prašť jak uhoď". Urobím to všetko kurzom NBS, nakoľko banka mi prerátavala CHF na EUR a nie SKK na EUR a následne vysporiadam kurzový rozdiel. Tak mi to príde najlogickejšie.
    Prečo chceš prerátavať za každú cenu na SKK veď tieto peniaze sa ti neobjavili v kase normálne je treba len zaúčtovať príjem do banky 221 /365.
    Nekomplikuj si jednoduché veci ty vôbec nemusíš nič preratávať iba zaúčtovať ten príjem, keď budeš vracať majiteľovi dotáciu tak vrátiš toľko EUR koľko vložil po prepočte z CHF to urobila banka.

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    Ale účtovníctvo vedieš v SKK, takže to SKK mi tam musí figurovať. Alebo sa mýlim?

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Polly404 Pozri príspevok
    Ale účtovníctvo vedieš v SKK, takže to SKK mi tam musí figurovať. Alebo sa mýlim?
    Ano ale predsa keď zaúčtuješ EUR účet kurzom NBS tak to bude v poriadku akurát to nebudeš preháňať cez pokladne čo sa ani nestalo veď pokladník fyzicky tieto peniaze ani nevidel. Je to presne tak ako keď Vám v hotovosti na účet vložia úhradu faktúry tiež to nepreháňate cez pokladne ale zaúčtujete z výpisu.

    Vklad CHF na účet EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.