Zavrieť

Porady

Súkromné jazdy v Omege

Pekný deň
Ako mám odpočítať súkromné jazdy v omege?
Mám auto zaradené v majetku. Ale toto auto využívam aj na svoje súkromné účely.
Volala som aj do krosu a tam mi povedali ,že program mi tam nerozlišuje súkromné a firemné jazdy. Ale že si to mám interným dokladom preúčtovať.
Ale ako sa mám teraz ja dopracovať k výške sumy ktorú mám odpočítať?
Urobila som uzávierku jázd do 30.09.2008 .
Vytlačila som to a zvýraznila som súkromné jazdy.
Na konci mi vyhodilo tabuľku kde je napísané počiatočný stav v nádrži. Nákup PHL , zostatok v nádrží , normovaná spotreba, skutočná spotreba.
Teraz som si skutočnú spotrebu (824,23SK) vydelila počtom kilometrov 403 a vyšla mi suma 2,045235732 a túto sumu som vynásobila počtom km (súkromných) 146 x 2,045235732 =298,60 Sk
Túto sumu som interným dokladom preúčtovala z 501 001(nákup PHL) na 501 013 (nedaňový výdaj)
Mám to správne?
A ešte asi budem musieť aj DPH - čku odpočítať (56,734SK) Lebo som si z celej PHL odpočítala DPH.
Bude to takto správne.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    A ešte sa chcem spýtať. Mám nové auto . Kde v techničáku je napísane že má spotrebu 6,3. Ale ja neviem jazdiť na spotrebu. A na palubnom počítači mi ukazuje spotrebu 7,5. Ako môžem toto odôvodniť?
    Viem , že na starých autách sa dá o nejaké to % navýšiť spotreba ale ako je to s novými autami (a aj novým šoférom respektíve zo začiatočníkom) .lebo po nejakej dobe mi bude program vyhadzovať, že vlečiem za sebou cisternu benzínu .
    Naposledy upravil berry : 14.10.08 at 10:17

    Súkromné jazdy v Omege

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.