Zavrieť

Porady

inkontinencia

dobrý deň, má niekto skúsenosti s hyperaktívnym močovým mechúrom? Viete, je to dosť nepríjemné a hlavne to človeka nesmierne obmedzuje. Navyše mi urológ oznámil,že mám veľmi oslabené pánvové dno a môžem mať v budúcnosti aj problémi s konečníkom. Doporučil mi cvičenie pánv.dna. Trošku ma to naštvalo, lebo cvičíť som začala ešte pred jeho návštevou. Mal niekto tieto problémy a na príčine bola chrbtica ? Bola som u ženského lekára - všetko v poriadku,urolo- gynekológ okrem tejto hyperaktivity- všetko v poriadku, cvičiť cvičím.Urológ to chce riešiť tabletkami, nerada by som ich brala /našli mi čosi na pečeni/ Jedny tabletky obmedzujú tvorbu moču a druhé zväčšujú objem mechúra, takže žiadna výhra. Konzultovala som to s ortopédom , či nie je príčinou porušený nerv,ktorý má dopredu nahlásiť že sa chce ísť človeku cikať a nie až keď je neskoro a človek má pocit, že mu to už tečie po stehnách. Má niekto takýto problém? poraďte ako ste to riešili ? čakám teraz na MR vyšetrenie driekovej chrbtice a podĽa výsledkov sa ďalej uvidí. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivka B je offline (nepripojený) Ivka B

    Ivka B
    Pani bonita pije tak chodí často ale od pocitu to trvá asi hodinu kým musí ísť na wc-ko. Ja musím ísť cikaŤ do sekundy, ihneď lebo inak sa počúram. Viete si predstaviŤ čo sa deje, keď je doma obsadené. Horor! Neprajem nikomu. Bola som na páskovaní, nepomohlo.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    moja spolužiačka má to isté dokonca dve, nijak to neriešia... jednej lekár povedal,že sú na to dobré TBL má prísť k nemu a dá jej ich... treba cvičiť ale nečakaj výsledky okamžite... to niečo trvá.

    Ivka B je offline (nepripojený) Ivka B

    Ivka B
    keď budem vedieť viac,/ po MR driekovej chrbtice/ čo je príčinou tak sa ozvem. Viem že treba posilňovať svaly, ale ak je niekde porušené príslušné nerstvo, tak cvičenie stačiť nebude. To mi potvrdil ortopéd u ktorého sa liečim s chrbticou
    .

    Ivka B je offline (nepripojený) Ivka B

    Ivka B
    po roku liečenia môžem skonštatovať že inkontinencie je viac druhov. Urgentná sa dá liečiť dlhodobým užívaním tabletiek a má aj psychické príčiny. Zatial bojujem a dúfam že vyhrám . V súčasnej dobe je to to isté čo pred rokom, žiadne zlepšenie. Prvá vdávka liekov nezabrala, teraz zmena ale treba ich brat zase dlhodobo tak uvidíme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.