Zavrieť

Porady

Auto do nakladov - benzin

Ahojte som zivnostnicka, pouzivam mamine auto ako si mozem uctovat za jej pouzivanie co musim preto spravit? ako sa to da zdokladovat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepeceq je offline (nepripojený) pepeceq

    pepeceq
    No to auto musi byt bud tvoje ! alebo ti ho mama musi zapozicat na uzivanie , opravte ak sa mylim

    Aendy je offline (nepripojený) Aendy

    Aendy
    tiez by ma zaujimala tato tema, vie niekto poradit ako to treba spravit? ci treba prepisat majitela? alebo ako mi ho moze niekto dat do uzivania?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Miramare Pozri príspevok
    Ahojte som zivnostnicka, pouzivam mamine auto ako si mozem uctovat za jej pouzivanie co musim preto spravit? ako sa to da zdokladovat
    pepeceq Pozri príspevok
    No to auto musi byt bud tvoje ! alebo ti ho mama musi zapozicat na uzivanie , opravte ak sa mylim
    Nemusí byť vo vlastníctve szčo. S mamou urobte zmluvu o prenájme - zapožičaní.

    eav77 Pozri príspevok
    a musi byt zaplatena cestna dan...
    Daň z motorových vozidiel platí ten, kto auto používa na podnikanie = SZČO.

    Aendy Pozri príspevok
    tiez by ma zaujimala tato tema, vie niekto poradit ako to treba spravit? ci treba prepisat majitela? alebo ako mi ho moze niekto dat do uzivania?
    netreba prepísať, stačí zmluva o zapožičaní-prenájme.

    Miramare Pozri príspevok
    A to ziadne povolenie od toho majitela? alebo ako?
    Ale, pri takomto vozidle môže SZČO uplatniť do výdavkov iba PHL (nie základnú náhradu 5,50 sk/km ! lebo auto nie je vo vlastníctve SZČO) . Ak bude nájomná zmluva odplatná, tak môže sumu zahrnúť do výdavkov.
    Ďalej uznateľným výdavkom je DzMV , aj dialničná nálepka, výdavky za parkovanie.

    Miramare je offline (nepripojený) Miramare

    Miramare
    Takze ak mi mama to auto zapozicia, nemusim platit cestnu dan, ani ona? a mozem si dat do nakladov benzin, to treba vydokladovat knihou jazd a blockami za PHM alebo len priemernu cenu za nejake obdobie?
    A zapozicat mi ho moze akou zmluvou? aj ako FO?
    dakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Miramare Pozri príspevok
    Takze ak mi mama to auto zapozicia, nemusim platit cestnu dan, ani ona? a mozem si dat do nakladov benzin, to treba vydokladovat knihou jazd a blockami za PHM alebo len priemernu cenu za nejake obdobie?
    A zapozicat mi ho moze akou zmluvou? aj ako FO?
    dakujem
    veď som napísala: "DzMV platí ten, kto auto používa na podnikanie - SZČO", tak prečo myslíš že nemusíš platiť ? (cestnú daň už nemáme!)

    Auto do nakladov - benzin

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.