Zavrieť

Porady

Daňové priznanie živnostníka

Dobrý deň.Chcem požiadat o uver a potrebujem k tomu podat daňové priznanie,kde bude rozhodujuca položka-Základ dane neznížený o nezdanitelné časti-.Som malý živnostník a pri 40%paušálnych výdavkoch mi vyjde cca 4200 Eur,čo mi nepostačuje.Preto sa chcem spýtat,či by som to mohol urobit tak,že by som si uplatnil len výdavky (odvody) a vtedy by mi Základ dane vyšiel asi 6800 Eur.Zaplatil by som však daň 700 Eur ale mal by som aspoň nárok na uver.Ide mi o to či to tak môžem urobit a bude to v poriadku.Chcem aby bolo všetko legálne a opravné ani dodatočné daňové priznanie by som už nepodával.
veronikasad Okrem dane počítaj pri zvýšenom základe dane aj s nedoplatkom na zdravotné poistenie v RZZP a zvýšenými platbami poistného do SP.
Janiela Daň sa zníži o DB, ale ináč je všetko tak, ako píše veronikasad a kn-alka. Cena za úver sú vyššie odvody
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    alebo v DP zaškrtni uplatňuješ daňovú evidenciu, kde vlastne tvojimi výdavkami sú len odvody.
    bosos A ak mi vyjde dan 700 Eur ale mám nárok na danový bonus 257 Eur,mám zaplatit daň výške 700 alebo ten rozdiel 700-257=443Eur?
    kn-alka rozdiel

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Uplatniť výdavky v DP ti neprikazuje žiadny zákon Prikazuje uviesť príjmy! Príjmy musíš, výdavky "môžeš" .
    len ešte okrem dane ti asi výjde aj nejaký nedoplatok na zdravotnom poistení. ?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bosos Kvôli zvýšenému základu dane?Zistím to v dalšom ročnom zučtovaní?
    Katy a R ZP ti pošle niekedy v lete " pozdrav" s presnou sumou ..
    bosos Aha...to bude jednorazovy nedoplatok alebo sa to tyka odvodov?
    kn-alka aj nedoplatok, aj zvýšené odvody na ďaľší rok
    Katy a R ZP pošle ti výsledok RZZP - a tam bude ten nedoplatok za rok 2015 (samozrejme, len odhadujem, lebo si nedal údaje). a zároveň ti aj určia , koľko budeš platiť nové preddavky (na r. 2017)
    bosos Keď si to približne rátam,tak základ dane(r.73)bude cca 7160 Eur,dan 660 Eur a mám nárok aj na danovy bonus.Vyjde mi velka suma?
    veronikasad Doplň sumu poistného do SP a ZP, zaplatenú v roku 2015 a z toho uhrn zaplatených preddavkov do ZP
    bosos Do SP 0 Eur,do ZP 692 Eur(12x57.68)
      zbaliť

    Daňové priznanie živnostníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.