Zavrieť

Porady

dohoda o pracovnej cinnosti

ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dobry den prajem chcela by som sa uistit ak vystavim casnikovi dohodu o pracovnej cinnosti znej sa plati len to urazove a garancne ako pri dohode o vykonani prace vsakze? plati vsetko to ze pri dohode o pracovnej cinnosti nesmie presiahnut tyzdenne 10hodin? a moze sa mu dat podpisat aj to vyhlasenie vsakze? a je tam aj nejaky limit ak je evidovany na urade prace niekedy to bolo nejakych 3.200sk mesacne, hladala som to tu a nasla len stare prispevky chcem sa uistit ci vsetko to plati aj teraz. dakujem. prajem pekny den.
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

ali8 Pozri príspevok
Dobry den prajem chcela by som sa uistit ak vystavim casnikovi dohodu o pracovnej cinnosti znej sa plati len to urazove a garancne ako pri dohode o vykonani prace vsakze? plati vsetko to ze pri dohode o pracovnej cinnosti nesmie presiahnut tyzdenne 10hodin? a moze sa mu dat podpisat aj to vyhlasenie vsakze? a je tam aj nejaky limit ak je evidovany na urade prace niekedy to bolo nejakych 3.200sk mesacne, hladala som to tu a nasla len stare prispevky chcem sa uistit ci vsetko to plati aj teraz. dakujem. prajem pekny den.
- odvody do SP sú rovnaké pri DoVP a DoPČ a to úrazové a garančné poistenie

- dohodár môže podpísať vyhlasenie

- pri DoPČ môže odrobiť max. 10 hod. týždenne

- limit na ÚP je 136,52 €, ak ho prekročí, bude vyradný z evidencie uchádzačov

- pozri tiež § 228a Zákonníka práce
5 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dobry den prajem, chcela by som sa este opytat ako je to vlastne s dohodami v roku 2011 co sa tyka dochodcov starobnych, vsetko mi je jasne akurat to mozem aj dochodcovi dat podpisat vyhlasenie aby sa mu nezrazala dan, alebo nemozem? a aku by ste volili dohodu, DoVP alebo DoPC pre pomocneho brigadnika na stavbe? dakujem. je aj nejaky limit prijmov pre starobnych dochodcov? dakujem.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ali8 Pozri príspevok
Dobry den prajem, chcela by som sa este opytat ako je to vlastne s dohodami v roku 2011 co sa tyka dochodcov starobnych, vsetko mi je jasne akurat to mozem aj dochodcovi dat podpisat vyhlasenie aby sa mu nezrazala dan, alebo nemozem? a aku by ste volili dohodu, DoVP alebo DoPC pre pomocneho brigadnika na stavbe? dakujem. je aj nejaky limit prijmov pre starobnych dochodcov? dakujem.
Dôchodcovi nemôžeš dať podpísať vyhlásenie...nemá nárok na mesačný odpočet .
Príjem nie je obmedzený. Na DoVP môže odpracovať maxim. 350 hodín ročne, na DoPČ - 10 hod. týždenne
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ali8 Pozri príspevok
Dobry den prajem, chcela by som sa este opytat ako je to vlastne s dohodami v roku 2011 co sa tyka dochodcov starobnych, vsetko mi je jasne akurat to mozem aj dochodcovi dat podpisat vyhlasenie aby sa mu nezrazala dan, alebo nemozem? a aku by ste volili dohodu, DoVP alebo DoPC pre pomocneho brigadnika na stavbe? dakujem. je aj nejaky limit prijmov pre starobnych dochodcov? dakujem.
Dôchodca si nemôže uplatniť NČ.

§11Základ dane daňovníka sa neznižuje o sumu vypočítanú podľa odseku 2, ak daňovník je na začiatku zdaňovacieho obdobia poberateľom starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku zo sociálneho poistenia, starobného dôchodkového sporenia alebo dôchodku zo zahraničného povinného poistenia rovnakého druhu, alebo výsluhového dôchodku22) (ďalej len "dôchodok ) alebo ak mu dôchodok bol priznaný spätne k začiatku zdaňovacieho obdobia alebo k začiatku predchádzajúcich zdaňovacích období a ak suma tohto dôchodku je v úhrne vyššia ako suma, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 2. Ak suma dôchodku v úhrne nepresahuje sumu, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 2, zníži sa základ dane podľa odseku 2 len vo výške rozdielu medzi sumou, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 2 a vyplatenou sumou dôchodku.

Dôchodcu je možné zamestnanať na DoPČ,(kedže ide o opakovanú činnosť) alebo na PZ.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dakujem takze to znamena ze sa zanho bude tak ci tak stahovat 19%na dan zo mzdy ano? a moze zarobit kolko chce nieje tam nejaky limit vsak?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
presne tak
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

este byste mi mohli vysvetlit tu preddavkovu a zrazkovu dan? dakujempekne za ochotu.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Teraz už neriešiš zrážkovú daň. Tá je už minulosťou.

http://www.uctodane.sk/poradna/c-34/...st-11-01-2011/
Naposledy upravil Melnick : 08.06.11 at 19:23
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ali8 Pozri príspevok
este byste mi mohli vysvetlit tu preddavkovu a zrazkovu dan? dakujempekne za ochotu.
Daň zo ZČ je už len preddavková. Od 1.1.2011 zrážková daň zo ZČ bola zrušená.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zrážková daň je napr. z úrokov, ale nie zo mzdy, či odmeny.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

dobry den a co sa tyka predcasneho starobneho dochodcu to plati tiez to iste ako klasicky starobny dochodca vsakze? takze mozem im dat kludne podpisat dohodu o pracovnej cinnosti kedze ich potrebujem ako pomocnych brigadnikov na stavbe, prihlasim ich na socialnu poistovnu, bue sa za nich odvadzat urazove a garancne poistenie plus dan na danovy urad a to je vsetko? a co sa tyka zdravotnej u dochodcov to si musia sami platit alebo ako to je? dakujem.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
ali8 Pozri príspevok
dobry den a co sa tyka predcasneho starobneho dochodcu to plati tiez to iste ako klasicky starobny dochodca vsakze? takze mozem im dat kludne podpisat dohodu o pracovnej cinnosti kedze ich potrebujem ako pomocnych brigadnikov na stavbe, prihlasim ich na socialnu poistovnu, bue sa za nich odvadzat urazove a garancne poistenie plus dan na danovy urad a to je vsetko? a co sa tyka zdravotnej u dochodcov to si musia sami platit alebo ako to je? dakujem.
Za dôchodcov je platiteľom na ZP štát.
2 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ak má dohodár mesačnú odmenu 135 eur, je jedno koľko hodín odrobí, či pol mesiaca alebo celý má mať 135?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
ak má dohodár mesačnú odmenu 135 eur, je jedno koľko hodín odrobí, či pol mesiaca alebo celý má mať 135?
Áno, veĎ už samotný výraz mesačná znamená, že je to mesačná odmena.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

tak ale ak mám u PP mesačnú a neodrobia celý mesiac tak nie je mzda napr. 400 ale je nižšia podľa odrobených dní. ale neviem ako to mám urobiť lebo program mi to ráta na odrobené dni aj keď mám zadanú mesačnú mzdu. A ak nastúpil dohodár 10.5 aj v tom prípade má 135?
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

este jedna otazocka kolko sa moze dat na hodinu minimalna mzda dohodarovi tiez je to tych 1,822 ako pri pracovnej zmluve na hodinu, alebo mu mozem dat 1,70€ dakujem pekne.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

prosim vas poradi niekto surne nikde to tu neviem najst ci aj dohoda sa riadi hodinovo minimalne ako pracovna zmluva alebo to je vec dohody amoze byt aj menej.dakujem.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
ali8 Pozri príspevok
prosim vas poradi niekto surne nikde to tu neviem najst ci aj dohoda sa riadi hodinovo minimalne ako pracovna zmluva alebo to je vec dohody amoze byt aj menej.dakujem.
Myslíš na minimálnu mzdu na hodinu?
Zákon č. 663/2007 Z. z. o minimálnej mzde v znení neskorších predpisov sa vzťahuje na zamestnancov v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu, ktorým sa rozumie napr. služobný pomer, štátnozamestnanecký pomer, pracovný vzťah člena družstva a pod. Nevzťahuje sa však na osoby, ktoré vykonávajú činnosti na základe niektorej z dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, t. j. na základe dohody o vykonaní práce, dohody o brigádnickej práci študentov alebo dohody o pracovnej činnosti. Tento vzťah je síce pracovnoprávny, ale nemá charakter obdobný pracovnému pomeru.

Pre tieto skupiny osôb suma minimálnej mzdy ustanovená nariadením vlády Slovenskej republiky nie je právne záväzná, lebo sa na nich nevzťahuje zákon. Z rovnakých dôvodov sa nariadenie vlády Slovenskej republiky, ustanovujúce sumy minimálnej mzdy, neuplatňuje ani u fyzických osôb, ktoré pre zamestnávateľa vykonávajú práce podľa iných typov zmlúv (napr. podľa Obchodného zákonníka alebo Občianskeho zákonníka).

S účinnosťou od 1. januára 2011 je suma minimálnej mzdy ustanovená nariadením vlády Slovenskej republiky č. 408/2010 Z. z. vo výške:
a) 317 eur za mesiac pre zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou,
b) 1,822 eura za každú hodinu odpracovanú zamestnancom.
6 0
vladino45 vladino45

vladino45 je offline (nepripojený) vladino45

Ideme uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti s cudzím štátnym príslušníkom ( ČR - člen EÚ ) , čo nám musí predložiť aby sme ho mohli zamestanť? Sú nejaké obmedzenia? Alebo v rámci únie neexistujú žiadne obmedzenia a postupujeme ako pri DoPČ uzatvorenej so slovenským občanom?
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

a co v pripade ak chcem na dohodu o pracovnej cinnosti zamestnat zivnostnika ktory ma teraz prerusenu zivnost a je vedeny na urade prace? jasne platia vsetky pravidla vyplyvajuce ztej dohody akurat ze nesmie presiahnut ten limit tych cca 137€ mesacne to mi je jasne, ale moze sa mu dat podpisat vyhlasenie?? dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať