Zavrieť

Porady

Musím predložiť na bytové družstvo Dedičské osvedčenie?

Zomrel mi manžel, odhlásila som ho z bytu a pani chce odo mňa kópiu Dedičského osvedčenia. Nestačí jej napr. potvrdenie od notára že byt som zdedila ja? Prečo má čítať všetko o mojom dedičstve. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak bol byt vo vlatníctve, stačí družstvu ako správcovi potvrdenie o úmrtí.

    Ak bol byt družstevný, podľa § 707 obč. zákonníka zostáva zo zákona druhý manžel členom družstva vtedy, ak sa právo na družstevný byt nadobudlo za trvania manželstva.
    Ak by manžel mal to právo pred manželstvom, v dedičskom konaní sa má rozhodnúť, kto zdedí členský podiel - ten sa stane členom.

    Niekedy zdedia členský podiel viacerí (nedohodnú sa), potom musí súd rozhodnúť, kto bude členom. Niekedy na členstvo v dedičskom konaní zabudnú, najmä ak je byt vo vlastníctve a správcom bytového domu už nie je družstvo.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    A byt? Bol prevedený do osobného vlastníctva, či stále je družstevný? Ak je váš, stačí ho odhlásiť pre výpočet mesačného predpisu za užívanie bytu a na konci roka nenahlásiť zaň osobomesiace. Všetko.

    Ak je družstevný a bol členom družstva, kto zdedil po ňom práva a povinnosti vyplývajúce z nájmu družstevného bytu? Len manželka, teda ty, či aj niekto iní, deti?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Urcite jej staci.
    Alebo vypis z katastra, ked to tam prepises - to v pripade, ze ste byt vlastnili spolocne.
    Ak je byt tvojim vlastnictvom a len ho odhlasujes ako osobu, nepotrebuje k tomu nic.
    Naposledy upravil ivka70 : 04.06.15 at 08:13

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Mamke stačil len prefotený úmrtný list keď zomrel otcko,vlastníci boli obaja.

    Musím predložiť na bytové družstvo Dedičské osvedčenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.