Zavrieť

Porady

JU MRP-DOS

Ahojte poraďáci,
ak robí niekto v JU MRP-DOS učtuje v kolonke ostatné záväzky a pohľadávky? Nie je to prepojené s ničím a je to pracné. Ja som to doteraz nerobila, ale asi budem musieť. Poraďte!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juraj16 je offline (nepripojený) juraj16

    juraj16
    Moj osobny nazor, ostatne pohladavky a ostatne zavazky je prepojene s vykazom majetku a zavazkov. Takze ak sa natipuju udaje ta, zobrazi sa to vo vykaze.

    remenka je offline (nepripojený) remenka

    remenka
    Som rada, že sa niekto pripojil do témy, ale myslím také napr. mzda zamestnanca, či ju zapíšem iba do peň. denníka, alebo ju najskôr zapíšem do ostatných záväzkov?, alebo trebárs odvody? to mi nie je jasné.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Mzdy účtujem P23 al. U23 a platby do fondov P24,U24 v peňažnom denníku, v určenom dni výplat robím aj odvody,neúčtujem cez záväzky. živnostníkove odvody , ktoré platí v januári dávam do záväzkov.

    remenka je offline (nepripojený) remenka

    remenka
    To tak robím aj ja. Takže v pomocných knihách - ostatné záväzky - tam sa účtujú iba veci, ktoré súvisia z koncoročnými výkazmi?? Čo sa tam vlastne účtuje. Zužu prosím Ťa Ty máš čo zaučtované v tých ostatných záväzkoch a pohľadávkach povedz mi jeden príklad. Prosím Ťa.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Napr. ja tam účtujem záväzky pri leasingu. Viac tam ani iné nedávam. Nemá m nejaké iné záväzky , aspoň zatiaľ sa mi nevyskytli. Vlastne tento program pod DOS používam pri živnostníkoch, ktorí si nosia daňov raz ročne. Mám aj platcov DPH , ale nemajú veľký rozsah účtovných operácií. A PU už mám pod Windovsom a to je už niečo iné.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Tak mrkla som čo tam mám ja:
    Havarijné poistenie
    Zákonné poistenie
    Daň z MV
    Platba do SP a ZP za SZČO /predpis na celý rok/
    Nájomná zmluva s FO
    DPH - ktoré som povinná odviesť správcovi
    Sankčný úrok od DU
    Predpis na Tvorbu SF
    Úver
    Koncesionárske poplatky za TV /už neposielajú fa, ale platba vyplýva priamo zo zákona/
    Mzda + poistné za 12 mesiac

    Proste všetko na čo nemám faktúru, vlastne si urobím "Interný doklad" a tu ho zaevidujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.