Zavrieť

Porady

Chcela by som sa informovať o nároku na sociálne štipendium

presnejšie, či ho mám (študentka VŠ), ak sú rodičia rozvedení a mama má min. mzdu. O výživné od otca som nežiadala, pretože prakticky by ma to stálo peniaze na právnika (spísanie žiadosti) a otec by neplatil vôbec nič, tak ako neplatí ani na zatiaľ neplnoletého brata (študent SŠ) mesačne 100€. Neviem či to možno posunúť exekútorovi, keďže ten by šiel po byte, kt. mi darovali rodičia ešte za manželstva (august 2009) a v ňom stále bývame. Má význam žiadať o soc. štipendium v ďalšom ak. r., ak som nežiadala o výživné a výživné na brata je síce na papieri, ako náš ďalší príjem, ale nikde inde?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    paaataaa je offline (nepripojený) paaataaa

    paaataaa
    no podľa mňa budeš musieť mať papier o tom, koľko na teba a tvojho brata otec platí, resp. mal by platiť. Daj si žiadosť na súd a nebude to nazmar...lebo ak tvoj otec platiť nebude, môžeš požiadať o náhradné výživné od štátu a tiež tvoj brat. Inak naozaj neviem či ti budú môcť shváliť štipko...bola si sa pýtať na študijnom?

    Chcela by som sa informovať o nároku na sociálne štipendium

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.