Zavrieť

Porady

341

Ak sme platili v priebehu roka 2009 preddavky na daň za rok 2008, ale za rok 2009 sme vykázali daňovú stratu, vráti mi tieto preddavky daňový úrad v plnej výške?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Jeden cent môžeš zaúčtovať ako halierové vyrovnanie. Ak je to v počiatočnom stave, zrejme to vzniklo z prepočtu na Euro.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Podľa predpisov k prechodu na euro sa výsledný vzťah so ŠR zaokrúhľuje v prospech daňovníka, podľa môjho názoru 0,01 € sa má zaúčtovať na D 663, samostatný analytický účet k zaúčtovaniu kurzových ziskov pri prechode na euro.
    Mala si o tom účtovať hneď v januári 2009.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Inuska17 Pozri príspevok
    Ak sme platili v priebehu roka 2009 preddavky na daň za rok 2008, ale za rok 2009 sme vykázali daňovú stratu, vráti mi tieto preddavky daňový úrad v plnej výške?
    Ak máte všetky dane vyrovnané, tak Vám DÚ daň vráti v plnej výške

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    program mi na začiatku r. 2009 previedol PS - preplatok dane 2053,87, ale DU nám vrátil 2053,88, teraz mi tam visí 0,01, ako to zaúčtujem? ďakujem

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    môžem to zaúčtovať ako halierové vyrovnanie 648?
    mám to urobiť s januárovým dátumom? ďakujem

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    takže vlastne na účte 341 mám mať to čo by nám pri strate mal vrátiť DU. Mám tam PS -2053,87, DU nám vrátil 2053,88. Takže zaúčtujem 341/663. Tým by sa to vynulovalo a zostane mi tam preplatok, nakoľko máme stratu 7304,02+0,12-daň zrazená z BU. Takže takto by to malo byť správne? Nevadí že ID je s januárovým dátum, mám ich takých viac, januárový dátum a vysoké číslo ID? ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sybila3 Pozri príspevok
    Nevadí že ID je s januárovým dátum, mám ich takých viac, januárový dátum a vysoké číslo ID? ďakujem
    Ja pre takéto prípady ID nečíslujem počas roka. Až na konci roka, keď si dám účtovný denník zoradiť podľa dátumu.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    sybila3 Pozri príspevok
    Nevadí že ID je s januárovým dátum, mám ich takých viac, januárový dátum a vysoké číslo ID? ďakujem
    ak už máš ID vytlačené a nemôžeš resp. neoplatí sa ti to prečíslovavať podľa dátumu a nanovo všetko tlačiť, tak si môžeš založiť aj nový číselný rad pre ID, v ktorom zaúčtuješ ostatné ID; číselných radov môžeš mať predsa viacej

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Eulalia Pozri príspevok
    Jeden cent môžeš zaúčtovať ako halierové vyrovnanie. Ak je to v počiatočnom stave, zrejme to vzniklo z prepočtu na Euro.
    Ani ja som si ešte nezvykla na centové vyrovnanie. To halierové vyrovnanie už je "pojem".

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    to ma nenapadlo, že číselných radov môžem mať viac. Prečíslovať sa mi to nedá v mojom softe, ani bez čísel. Tak si asi vytvorím nový rad. Lebo mám pár takých účtov, hlavne čo nám mal zaplatiť daňový úrad a mi jemu, tam mi to nesedí o 1 cent. ďakujem

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    A nemáš v januári taký ID, ku ktorému by si to "prifarila", teda ten, na ktorom si účtovala ostatné kurzové rozdiely?

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Prosim, ako sa ma zuctovat zostatok na ucte 341 z roku 2008 - preplatok na DzPPO ktory bol 92 Sk (3,05 eur) a tento sa nevratil lebo bol do 100 SkK????
    Dakujem pekne za rychu pomoc.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    dobre nasla som si ze 595/341 Ale....dan zuctovavam najprv s danou vybratou zrazkou, potom so stvrtrocnymi preddavkami ... tak ako je postupnost v DP PO alebo na poradi nezalezi? V prvom pripade by moj preplatok vznikol potom z vacsich preddavkov.

    Cent je offline (nepripojený) Cent

    Cent
    Prosím o pomoc,

    v priebehu roka sme ako PO platili zrážkovú daň z úrokov, čo som účtovala 341/221 v celkovej sume menej ako 3,02. Daňový úrad tento preplatok nevráti (vykazujeme daňovú aj účtovnú stratu). V DP PO túto sumu uvediem na riadku 830. Mám o tom účtovať ešte v roku 2009 595/341, ale tým pádom mi vyjde iný HV, alebo o tom budem účtovať až v roku 2010 a nechám zostatok v roku 2009 na 341.
    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Cent Pozri príspevok
    Prosím o pomoc,

    v priebehu roka sme ako PO platili zrážkovú daň z úrokov, čo som účtovala 341/221 v celkovej sume menej ako 3,02. Daňový úrad tento preplatok nevráti (vykazujeme daňovú aj účtovnú stratu). V DP PO túto sumu uvediem na riadku 830. Mám o tom účtovať ešte v roku 2009 595/341, ale tým pádom mi vyjde iný HV, alebo o tom budem účtovať až v roku 2010 a nechám zostatok v roku 2009 na 341.
    Vopred ďakujem za odpoveď.
    Ja som to pochopila takto - najprv urobis danove priznanie PO - do r.100 ti vobec nevchadza dan DPPO (ucet 591,593,595...) Vyjde ti danova strata. Potom sa vratis do uctovnictva 2009 a zauctujes 595/341 vo vyske zrazkovej dane. Tak sa ti zmeni - uctovny hospodarsky vysledok - tento prenesies do 2010.
    Vychadzala som z tejto temy : http://www.porada.sk/t134615-preplat...uty-narok.html - z prispevku ktory napisala KEJKA. Dufam, ze je to OK.

    Cent je offline (nepripojený) Cent

    Cent
    ďakujem za rýchlu odpoveď, samozrejme najprv sa vyplňa DP a potom až výkazy. Vďaka.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    pozri este tuo temu : http://www.porada.sk/t133274-341-pre...o-obdobia.html

    tam bolo dohodnute so spravkynou dane inak... asi zalezi ci by ste v dalsom obdobi vykazali zisk ... resp. aka je spravkyna dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.