Zavrieť

Porady

Dlžník a platba stravenkami

Spoločnosť predáva potravinársky tovar. Odberateľ zostal dlžný cca 10.000 EUR. Je problém sa s nim dohodnúť. Za tovar nám chce zaplatiť stravnými lístkami. Je to vôbec možné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Kde zobral tolko stravných lístkov?
    Nezabudni na to že ked ich pošlete na preplatenie tak vám strhnú províziu

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    A sú platné originálne ? Hmmm.......čo by ste potom robili s toľkými stravenkami ? Tak je to druh ceniny , ale ako s tým naložíte ?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Ak má Vaša spoločnosť zmluvu s príslušnými sprostredkovateľmi, nie je to až taký problém.

    Stiahnutá provízia je nižšia ujma ako nedobytná pohľadávka.
    Treba inkasovať a brať, kým je čo. - prípadne nech zaplatia niečo naviac (aby bolo na províziu)

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    azla Pozri príspevok
    Ak má Vaša spoločnosť zmluvu s príslušnými sprostredkovateľmi, nie je to až taký problém.

    Stiahnutá provízia je nižšia ujma ako nedobytná pohľadávka.
    Treba inkasovať a brať, kým je čo. - prípadne nech zaplatia niečo naviac (aby bolo na províziu)
    Tú stiahnutú províziu by sme mu chceli refaktúrovať a "sľubuje", že ju uhradí. Len sa obávam toho množstva a kontroly, či sú pravé .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    AdrianaA Pozri príspevok
    Tú stiahnutú províziu by sme mu chceli refaktúrovať a "sľubuje", že ju uhradí. Len sa obávam toho množstva a kontroly, či sú pravé .
    No je to riziko , ale to si musí rozhodnúť firma . Najmä si dajte pozor , aby ste mali tento úkon spravený zápisnicou a ja by som to dala pred notára a ešte by som žiadala uviesť aj konkrétne série straveniek .Doba je zlá .

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Zita5 Pozri príspevok
    No je to riziko , ale to si musí rozhodnúť firma . Najmä si dajte pozor , aby ste mali tento úkon spravený zápisnicou a ja by som to dala pred notára a ešte by som žiadala uviesť aj konkrétne série straveniek .Doba je zlá .
    Nerozumiem, aký úkon. Myslíte prevzatie straveniek od dlžníka ?
    Spoločnosť, aj keby prišla o províziu, ktorú musí vyplatiť za vykúpenie lístkov, bude na tom lepšie ako keby mala nedobytnú pohľ. v sume 10.000 EUR. To refaktúrovanie musí rozhodnúť firma.
    V podstate nám dlžník dá o to percento viac stravných lístkov.
    Rozmýšľala, že by som to zaúčtovala ako úhradu k faktúre a mala by som tam preplatok. Zároveň by mi pribudli stravné lístky na 213 a tie by som potom odovzdala. Dostala by som fa. na províziu a zvyšok na účet. Následne by som vystavila fa. na dlžníka, kde by som mu refaktúrovala túto províziu a uhradila by som ju preúčtovaním preplatku z prvotnej fa. .

    Dlžník a platba stravenkami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.