Zavrieť

Porady

pozicka

kam mam zauctovat pozicku od spoločnika? 221/379? ci 221/365
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    zuzanask Pozri príspevok
    kam mam zauctovat pozicku od spoločnika? 221/379? ci 221/365
    Pôžičku zaúčtuješ 221/365.

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    zuzanask Pozri príspevok
    kam mam zauctovat pozicku od spoločnika? 221/379? ci 221/365
    pôžička poskytnutá v hotovosti 211/365, na účet 221/365

    mikumi je offline (nepripojený) mikumi

    mikumi
    Dobrý deň, nechcem zbytočne otvárať nový dotaz, lebo mám pocit, že odpoveď môžem dostať aj tu - mám pána podnikateľa, ktorý z firemného účtu zaplatil svoju poistku. Zatiaľ som to dala na 315/221 - mylná platba.
    Môže čiastku vrátiť v hotovosti do pokladne?211/315.
    Ďakujem za odpoveď

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Keď píšeš , že máš pána podnikateľa - ide o FO účtujúcu PÚ ?
    Ak áno , použiješ účet 491 a nič vracať do pokladne nemusí ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tak potom tak ako som písala použi 355, platba 355/221, vrátenie platby 221/355.

    mikumi je offline (nepripojený) mikumi

    mikumi
    Pekný deň, opať nechcem otvárať novú tému, tak to šupnem sem-chcem sa len poradiť.
    Vyplatila som podiel na zisku z r.2006 364/211, zostalo mi ale vysieť 0,16 hal. ceu ID som 364 vyrovnala 364/648-je to správne?
    A dalej-na aký účet je najsprávnejšie dávať overenie podpisu, dialničnú známku a poplatky za STK.
    Ďakujem za radu.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    mikumi Pozri príspevok
    Pekný deň, opať nechcem otvárať novú tému, tak to šupnem sem-chcem sa len poradiť.
    Vyplatila som podiel na zisku z r.2006 364/211, zostalo mi ale vysieť 0,16 hal. ceu ID som 364 vyrovnala 364/648-je to správne?
    A dalej-na aký účet je najsprávnejšie dávať overenie podpisu, dialničnú známku a poplatky za STK.
    Ďakujem za radu.
    Halierové vyrovnanie môže byť.
    Dialničnú známku účtujem na 548 518 - analyticky.
    Notára, STK na 518.
    Naposledy upravil sta : 18.06.07 at 10:12 Dôvod: číslo účtu

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    zuzanask Pozri príspevok
    kam mam zauctovat pozicku od spoločnika? 221/379? ci 221/365
    Ahojte. Ak sa jedná o akciovú spoločnosť, je účet 379 pri poskystnutí pôžičky od člena predstavenstva správny? Či mám použiť iný účet?
    Ďakujem a pekný deň.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Ak spoločník sro priebežne v roku viackrát požičia sro-čke nejaké peniaze a tieto sa aj priebežne podľa fin.možností splácajú, je pri každej pôžičke potrebné mať zápisnicu z valného zhromaždenia, alebo je to možné nejako dohodnúť napr. na prvom valnom zhromaždení, že sa budú takto kryť dočasné finančné situácie a nieje potrebné pri každom robiť zápisnice? Viem, že sa to účtuje na 365-ke, ide mi teraz iba o tie zápisnice. Ďakujem.

    Tanče je offline (nepripojený) Tanče

    Tanče
    KvetkaK Pozri príspevok
    Ahojte. Ak sa jedná o akciovú spoločnosť, je účet 379 pri poskystnutí pôžičky od člena predstavenstva správny? Či mám použiť iný účet?
    Ďakujem a pekný deň.
    379 sa veľmi dobre nehodí, daly by som skôr 365,

    Tanče je offline (nepripojený) Tanče

    Tanče
    Fany Pozri príspevok
    Ak spoločník sro priebežne v roku viackrát požičia sro-čke nejaké peniaze a tieto sa aj priebežne podľa fin.možností splácajú, je pri každej pôžičke potrebné mať zápisnicu z valného zhromaždenia, alebo je to možné nejako dohodnúť napr. na prvom valnom zhromaždení, že sa budú takto kryť dočasné finančné situácie a nieje potrebné pri každom robiť zápisnice? Viem, že sa to účtuje na 365-ke, ide mi teraz iba o tie zápisnice. Ďakujem.

    ak majú zakotvené odsúhlasovanie valným zhromaždením tak áno. Ale ináč nemusí sa robiť žiadny zápis, nanajvýš zmluva o pôžičke podľa §657 obč.zákonníka

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Tanče Pozri príspevok
    ak majú zakotvené odsúhlasovanie valným zhromaždením tak áno. Ale ináč nemusí sa robiť žiadny zápis, nanajvýš zmluva o pôžičke podľa §657 obč.zákonníka
    Súhlasím, ja robím Zmluvy o pôžičke...mám ich nahodené, takže len prekopírujem, zmením dátumy, sumy....
    Ale vo vážnejších firmách sa takéto vecí majú spravovať interným predpisom, môže sa vychádzať zo Spoločenskej zmluvy, Stanov alebo obdobného dokumentu, ak o niečom takom pojednáva.....je to individuálne v každej firme, ale ak je to aj malá firma, tak nejaký podklad by mal byť.
    Mal by sa chrániť aj spoločník, "veď zajtra nemusí byť bratom niektorému spoločníkovi...." ovšem, ak nie je jediným spoločníkom..., ale pre istotu a najmä čistotu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.