Zavrieť

Porady

Daňový bonus a dodatočné uplatnenie.

Prosím poradte mi,robím hlásenie za rok 2006, a teraz sa pýtam sama seba, či som to urobila spravne. 3.2.2006 sme vykonali ročné zúčtovanie dane za rok 2005. Jedna zamestnankyna si uplatnila neskoro nárok na Daňový bonus az niekedy v septembri a požiadala o doplatenie cez ročné zúčtovanie. Vo februári sme v januárových výplatách vykonali vyrovnanie dane /preplatky a nedoplatky/ so zrazenými preddavkami na dan za daný mesiac /a ešte nám vyšla nejaká časť aj na vrátenie daň.bonusu, no este asi sumu 2000,- sk zamestnávateľ doplatil zamestnankyni a žiadal si o vrátenie od DU.
Neviem či som postupovala správne, alebo som mala bonus este uplatnovať v dalších mesiacoch zo zrazených preddavkov????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Daduľa Pozri príspevok
    Prosím, poradte niekto!!
    Vdaka vopred.
    Ak si požiadala o vrátenie preplatku, nič sa nestalo. DÚ Ti vrátil.
    Ak by si nepožiadala, vyrovnala by si to postupne v ďalších mesiacoch započítaním.

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    Dnes som bola na DU a daň.bonus v prípade vyplatenia z vlast.prostriedkov má zamestnávateľ uplatňovať z predd.dane aj zrážkovej dane!! Nie požiadať o vrátenie!! Môže požiadať ale až v prehlade da daný Q. No ja mám iný problém, prosím nasmerujte ma..tiež daň.bonus vyplatil zamestnávateľ z vlast.prostriedkov, ale zároveň ho začal odpočitovať z predd.a zrážk.dani. Ako to zaúčtovať? Ja som dala sumu daň.bonusu ako pohľadávku 6480,- a každý mesiac zrážk.daň. aj predd.daň ako záväzok, a formou intern.dokladu to idem mesačne zúčtovávať.prosím poraďte, alebo ma presmerujte na poradu!!

    veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

    veronika1
    výplata DB z prostriedkov zam-ľ
    342/311
    vysporiadanie DB cez preddavky v ďalšom mesiaci
    311/342

    ja si 342 rozdeľujem anal. na preddavky a bonus

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    v JÚ?lebo trošku sa do toho zamotávam, nakoľko sa DB odpočituje aj od zrážkovej dane!

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    marcik Pozri príspevok
    Dnes som bola na DU a daň.bonus v prípade vyplatenia z vlast.prostriedkov má zamestnávateľ uplatňovať z predd.dane aj zrážkovej dane!! Nie požiadať o vrátenie!! Môže požiadať ale až v prehlade da daný Q. No ja mám iný problém, prosím nasmerujte ma..tiež daň.bonus vyplatil zamestnávateľ z vlast.prostriedkov, ale zároveň ho začal odpočitovať z predd.a zrážk.dani.
    Ako to zaúčtovať? Ja som dala sumu daň.bonusu ako pohľadávku 6480,- a každý mesiac zrážk.daň. aj predd.daň ako záväzok, a formou intern.dokladu to idem mesačne zúčtovávať.prosím poraďte, alebo ma presmerujte na poradu!!
    Môže to tak byť?

    Daňový bonus a dodatočné uplatnenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.