Zavrieť

Porady

Aké kolky

Ahojte, podala som si odpor proti platob.rozkazu podľa poraďáckeho vzoru. Chcem sa spýtať v akej hodnote mám nalepiť kolkové známky na odpor a či 2x, keďže sa vyhotovuje 2x. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    6% z hodnoty predmetu sporu, najmenej 500 Sk. Lepi sa na jedno vyhotovenie odporu. Pokial si clovek nie je isty tym, kolko ma zaplatit, tak sa to poda bez kolkov a sud posle vyzvu s presnou sumou, ktoru je treba zaplatit.

    Aj tu je mozne poziadat o oslobodenie od sudnych poplatkov.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Ďakujem pekne za info. Včera ma tlačil čas, tak som bola nútená zavolať na podateľňu kde mi povedali, že to mám poslať bez kolkov.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Ahojte,
    ohľadom tejto témy by som sa chcela ešte spýtať ako postupovať a aký dokument vyhotoviť v prípade, ak na základe odporu bolo konanie zastavené (ukončené), lebo mi súd na základe dôkazov dal za pravdu a ja chcem vrátiť čiastku (768,- Sk), ktorú som musela zaplatiť, aby bol odpor akceptovaný. Mám túto čiastku požadovať od súdu alebo od poisťovne (navrhovateľ), ktorá má zrejme všade bordel, keď ani nevedia kto im čo platí, kedy a koľko. Skrátka pre ich bordel som musela zacálovať.

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Ak bolo súdne konanie ukončené, súd v svojom rozhodnutí uloží povinnosť uhradiť súdne trovy strane, ktorá súd prehrala.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    No neverím, že Kooperatíva mi tie peniaze sama od seba preplatí...

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Tak požiadaj Kooperatívu v zmysle rozhodnutia súdu o zaplatenie čiastky 768,-- Sk

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    ak už je rozhodnuté o zastavení a pred vyhotovením tohoto rozhodnutia si nepožiadala o zaviazanie niekoho na zaplatenie tohoto súdneho poplatku, tak mám pocit, že už ti to súd žiadnym rozhodnutím neprizná.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    § 151 Osp:

    (1) O povinnosti nahradiť trovy konania rozhoduje súd na návrh spravidla v rozhodnutí, ktorým sa konanie končí. Účastník, ktorému sa prisudzuje náhrada trov konania, je povinný trovy konania vyčísliť najneskôr do troch pracovných dní od vyhlásenia tohto rozhodnutia.
    (2) Ak účastník v lehote podľa odseku 1 trovy nevyčísli, súd mu prizná náhradu trov konania vyplývajúcich zo spisu ku dňu vyhlásenia rozhodnutia s výnimkou trov právneho zastúpenia; ak takému účastníkovi okrem trov právneho zastúpenia iné trovy zo spisu nevyplývajú, súd mu náhradu trov konania neprizná a v takom prípade súd nie je viazaný rozhodnutím o prisúdení náhrady trov konania tomuto účastníkovi v rozhodnutí, ktorým sa konanie končí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.