Zavrieť

Porady

SZČO a náhrada príjmu

Prosím, poraďte mi s nasledujúcim problémom:
SZČO si chce uplatniť manželku a tá poberala v r. 2006 peňažný príspevok za opatrovanie. Má na to potvrdenie od ÚPSVaR. Na daňovom úrade povedali, že je to príjem manželky. No neviem. Zároveň má potvrdenie o poberaní prídavku na dieťa od ÚPSVaR.

SZČO bola 2 mesiace PN a dostala nemocenské dávky od SP. To je príjem neovplyvňujúci, však.


Je to hrozné, ale vlastné problémy sa mi zdajú diskutabilné a cudzie sú mi hneď jasné.

Ďakujem za poradenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Peňažný príspevok za opatrovanie je príjem manželky. Rodinné prídavky a nemocenské sú štátne dávky a tie sa nepovažujú za príjem.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    jamis Pozri príspevok
    Peňažný príspevok za opatrovanie je príjem manželky. Rodinné prídavky a nemocenské sú štátne dávky a tie sa nepovažujú za príjem.
    Z § 11 ZoDP
    do vlastného príjmu sa nezahŕňa daňový bonus podľa § 33 zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, štátne sociálne dávky 43) a štipendium poskytované študujúcim sústavne sa pripravujúcim na budúce povolanie125,

    Nemocenské nie je štátna sociálna dávka!!!

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zuzka 335 Pozri príspevok
    Prosím, poraďte mi s nasledujúcim problémom:
    SZČO si chce uplatniť manželku a tá poberala v r. 2006 peňažný príspevok za opatrovanie. Má na to potvrdenie od ÚPSVaR. Na daňovom úrade povedali, že je to príjem manželky. No neviem. Zároveň má potvrdenie o poberaní prídavku na dieťa od ÚPSVaR.

    SZČO bola 2 mesiace PN a dostala nemocenské dávky od SP. To je príjem neovplyvňujúci, však.


    Je to hrozné, ale vlastné problémy sa mi zdajú diskutabilné a cudzie sú mi hneď jasné.

    Ďakujem za poradenie.
    Podľa toho podčiarknutého ani neviem o čo je tu reč....
    Chce uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manželku a chceš vedieť čo je jej vlastným príjmom?
    To je príjem neovplyvňujúci, však.- ešte stále je to o jej vlastnom príjme alebo sme preskočili do príjmov oslobodených dane???

    SZČO a náhrada príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.