Zavrieť

Porady

Merač elektr. energie

Dobrý deň. Mal by som jednu otázku. Som majiteľom jednej nehnuteľnosti, čo som odpredal. Na nehnuteľnosti je merač el. energie ale majiteľom merače nie som ja, ako vlastník nehnuteľnosti, ale iná osoba. Nový vlastník nehnuteľnosti, komu som predal nehnuteľnosť, chce aby stary merač bol odstránený nakoľko on má vlastný. Problém je v tom, že majiteľ merača nechce aby to bolo odhlásené, nechce to odhlásiť a že vraj jedine on to môže odhlásiť, pretože on je majiteľom. Je to pravda? Nový vlastník nehnuteľnosti nemôže žiadať, aby merač bol odstránený?
7 komentárov     zbaliť
marjankaj Ak si nehnuteľnosť odpredal, tak asi nebudeš vlastníkom tej nehnuteľnosti
variant Ano viem o tom, ze ja uz nemam s tym nic spolocne ale ani novy majietel nehnutelnosti nemoze odhlasit stary merac lebo to moze urobit jedine vlastnik meraca...nevidim v tom logiku, ze ja ako vlastnik nemozem rozhodnut o svojom majetku napriek tomu ze merac nie je v mojom vlastnictve.
marjankaj A koľko vás tam teda je?
Nový vlastník.
Starý vlastník.
Majiteľ merača.
A ešte niekto?
misoft Ešte majiteľ číselok na merači
sito Majiteľom číselok na merači je majiteľ merača. Ten ich rád oznámi tomu s kým má uzavretú zmluvu na odbernom mieste cez merač, ktorý je jeho vlastníctvom, dodávateľa elektriny. A s patričnou sumou a takouto značkou za ňou €.

Ale inak zaujímavá kombinácia starý majiteľ, nový majiteľ, iná fyzická osoba, právnická osoba a jedno odberné miesto, jedna zmluva o dodávke elektriny. Či ešte niečo, niekto ...

Slovensko, všetko je možné, neobmedzené, bez obmedzencov ...
marjankaj No vidíš, čo sa tu všetko môžeš naučiť.
sito Však sme na porade! Ak sú rady dobré? ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    meha je offline (nepripojený) meha

    meha
    Ako sa riešili odpočty a platby za elektrickú energiu doteraz?Nechápem prečo by niekto nechcel odhlásiť elektromer ,ak by nevlastnil danú nehnuteľnosť,veď z toho mu vyplývajú povinnosti platiť za odberné miesto.Tiež musí byť vykonávané ročné zúčtovanie a ak niekto na jeho elektromer odoberá elektrickú energiu on za ňu platí,niečo mi tu nesedí?Skús to vysvetliť.
    meha A čo nato elektrárne?

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    A dodávateľ el, energie vie, že tam nemá merač, elektromer. Na základe čoho potom účtuje náklady za dodanú elektrinu? Či len toľko, koľko mu nahlási tá iná osoba?
    variant Naschval to nechce odhlasit, lebo mu povedali že ked to nechce odhlasit tak nemusi,napriek tomu že novy majiteľ chce tam dať svoj vlastný merač...chce mi urobit zle a naschval to nechce odhlasit lebo som odpredal nehnutelnost niekomu inemu.spotreba tam zatiaľ nie je...je to pravda ze iba on to moze odhlasit a majitel nehnutelnosti nemoze robit nic proti tomu ak on to nechce?
    variant Novy majitel zatial nema tam merac, lebo tam nechce dat svoj vlastny dovtedy kym stary merac je tam a nie je odhlaseny....
    dôchodca dedo paragraf
    Ja by som na mieste nového majiteľa nehnuteľnosti nechal v pohode platiť za odberné miesto majiteľa merača.Na nejaký čas by som vydržal aj bez elektriny,a po tom nejakom čase by som nahlásil podareného majiteľa merača za úmyselné bránenie v používaní nehnuteľnosti jeho právoplatnému vlastníkovi a samozrejme aj s nejakou patričnou sumou,ako odškodného za jeho tvrdohlavosť.Určite by hneď promptne reagoval.
    variant a potom majitel meraca poda trestne oznamenie na majitela nehnutelnosti že kradne elektrinu...

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Keďže majiteľ odberného miesta nemusí byť vlastníkom nehnuteľnosti, tak samotná zmena majiteľa nehnuteľnosti ešte neznamená zmenu majiteľa odberného miesta. Svoje by o tom vedeli povedať tí, ktorí kúpili nehnuteľnosť v dražbe aj s "obyvateľmi", ktorých chceli prinútiť vysťahovať sa aj pomocou odhlásenia odberu elektriny, čo im však nevyšlo.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj A čo je to "odberné miesto"?
    Zapisuje sa to aj do katastra?
    sito To je miesto kde sa elektrina mení na €. Do katastraaa, nieee! Ale to kde na čom je, je ...
    marjankaj A čo potom teda vlastní?
    To odberné miesto sa od koho kupuje?
    sito A Ty ozaj nevieš???

    Ak?

    Opýtaj sa ma lampární.

    Neviem, či sa to tu dozvieš, naučíš ...

    Toto tu je pre pokročílých, alebo aspoň čilých ...
      zbaliť

    Merač elektr. energie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.