Zavrieť

Porady

Dĺžnici

Zisťujem,že nás je veľa,čo sme pomohli finančne ľuďom,ktorí to v danej chvíli potrebovali a keď sme na dne my - nám nemá kto pomôcť ani formou vracania poskytnutej pôžičky,neviem kam z konopí,ako na to,aby som dostala peniaze späť,poraďte prosím,mailom som oslovila niekoľko firiem,ktoré vymáhajú pohľadávky,ale odpoveď som nedostala ani jednu,mám z toho hlavu v smútku a trvá to už od decembra 2008,keď ho oslovím jediná odpoveď - teraz nemám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chippa Pozri príspevok
    Zisťujem,že nás je veľa,čo sme pomohli finančne ľuďom,ktorí to v danej chvíli potrebovali a keď sme na dne my - nám nemá kto pomôcť ani formou vracania poskytnutej pôžičky,neviem kam z konopí,ako na to,aby som dostala peniaze späť,poraďte prosím,mailom som oslovila niekoľko firiem,ktoré vymáhajú pohľadávky,ale odpoveď som nedostala ani jednu,mám z toho hlavu v smútku a trvá to už od decembra 2008,keď ho oslovím jediná odpoveď - teraz nemám.
    ja po nejakých životných skúsenostiach, by som už nepožičial peniaze asi nikomu- možnože ani sám sebe... a už vobec nie rodine, radšej cudziemu,ale rodine nikdy...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Chippa Pozri príspevok
    Zisťujem,že nás je veľa,čo sme pomohli finančne ľuďom,ktorí to v danej chvíli potrebovali a keď sme na dne my - nám nemá kto pomôcť ani formou vracania poskytnutej pôžičky,neviem kam z konopí,ako na to,aby som dostala peniaze späť,poraďte prosím,mailom som oslovila niekoľko firiem,ktoré vymáhajú pohľadávky,ale odpoveď som nedostala ani jednu,mám z toho hlavu v smútku a trvá to už od decembra 2008,keď ho oslovím jediná odpoveď - teraz nemám.
    Spoločnosti, čo vymáhajú dlhy málokedy spolupracujú s individuálnymi fyzickými osobami, je to pre nich nezaujímavý kšeft. Jedine že by išlo o skutočne vysokú sumu, ale nejakých 1000-2000 EUR je pre nich nič.

    Nepíšeš nič bližšie o dlžnej sume, ani o tom, či máš k tomu nejaké doklady (zmluvu o pôžičke, dlžný úpis, zmenku) ani o výške pôžičky. Dôležité je tiež vedieť, či dlžník má nejaký majetok, z čoho by bolo možné tvoju pohľadávku uspokojiť.

    Ak máš jednoznačný dôkaz o pôžičke a že už bola splatná, treba to riešiť prostredníctvom súdu formou platobného rozkazu. Ak platobný rozkaz nadobudne právoplatnosť, môžeš osloviť exekútora, aby vykonal exekúciu na majetku dlžníka a tým uspokojil tvoje (aj jeho) finančné požiadavky.

    Alebo ak ide o vyššiu sumu, tak skús nájsť 2-3 ochotných hlavohruďov, či by nemohli priateľsky navštíviť toho dlžníka.

    A nabudúce nikomu nič nepožičiavaj. Nech si požičajú z banky.

    Chippa je offline (nepripojený) Chippa

    Chippa
    Keby sa jednalo len o 2 000 - 3000 € tak nebudem taká rozzúrená,poviem ťapa sprostá,tak Ti treba, aj keď aj to je slušný obnos,ktorý by mi pomohol,vieš čo ma rozčuluje najviac?Že denne ho vidím a smeje sa mi do papuli,teda nie doslovne ale tak povediac

    Chippa je offline (nepripojený) Chippa

    Chippa
    Ahoj,bola som dnes za hlavohruďasmi,pýtajú za takú priateľskú návštevu 1 000 € a to nezaručujú úspech,mojich 6 638,78 € je v nedohľadne a taký istý obnos je dĺžny ešte jednému pánovi,osobne som s ním rozprávala a tiež to nevidí ružovo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.