Zavrieť

Porady

Kontrola cez PN

Ahojte všetci,
mám 32, po 10 dňoch pokračujem PN cez sociálnu poisťovňu - prosím o info ako je to s kontrolami sociálnej poisťovne počas PN ... ? nemám v pláne nikam behať, lebo hi-hi s operovaným kolenom o barlách to ani moc nejde :-))))) ďakujem ...
vlastne sa aj pýtam, či by som si nemohla len ísť s malým synom sadnúť na lavičku pred dom, 5 krokov od výťahu po lavičku by som zvládla ...
Naposledy upravil cirocka : 17.07.09 at 13:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Tak prečo sa potom pýtaš
    Ked si PN si povinný dodržiavať liečebný režim. V prípade že sa zisti jeho porušenie, bude ti zastavené vyplácanie nem. dávok.

    cirocka je offline (nepripojený) cirocka

    cirocka
    No pýtam sa, lebo mám malé dieťa, a napadlo ma že sadnúť pred dom na lavičku tak navečer by som výťahom prešla - od výťahu po lavičku je možno 5 krokov :-)..

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    cirocka Pozri príspevok
    No pýtam sa, lebo mám malé dieťa, a napadlo ma že sadnúť pred dom na lavičku tak navečer by som výťahom prešla - od výťahu po lavičku je možno 5 krokov :-)..
    Tak to je potrebné aby si mala povolené vychádzky od lekára.
    Lekár napíše presné hodiny kedy povoluje vychádzky na PN

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    áno zajdi si za lekárkou a ona ti ich dodatočne doplní
    Ked pojdeš v pondelok, tak ti od pondelku povolí vychádzky

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    cirocka Pozri príspevok
    A dajú sa vychádzky nariadiť aj dodatočné keď už je papier na SP ?
    Stačí, aby si mala vychádzky na kopii PN-ky, ktorú máš u seba. Dopíše ti ich ošetrujúci lekár. Zvyknú byť od 10-12 hod. a od 14-16 hod.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    V lete poobede od 15.00 do 17.00.
    Teraz som ukončila PN. Pýtala som si od lekárky vychádzky a ona mi napísala od 10.-12. hod. a na poobedie som chcela až večer od 18.-20. hod, keď sa da v tej horúčave ísť na prechádzku. Povedala, že nemôže, lebo je to určené soc. poisťovňou od 14. do 16. hod.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    manžel je PN od januára, vychádzky má 9-11 a potom 14-16 hod.
    Lekárka mu povedala, že kľudne môže ísť večer von. Nemyslím tým, že niekam preč, ale tak okolo domu kľudne môže motať.
    A možno to závisí od diagnózy - otec bol rok PN - srdcový infarkt - a kontrola mu nedošla. A manžel má Crohnovu chrobu a taktiež zatiaľ kontrolu od januára nemal . Musím si zaklopať, aby som to nezariekla

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Asi je to podľa toho ako sa dohodnú lekári s poisťovňou v regione. Lekárka mi hovorila, že večer môžem chodiť na prechádzky aj cez víkend, lebo vtedy kontroly nechodia. Ale podľa tvrdenia známych chodia aj v tieto dni, ale menej. Len taka perlička - švagor bol v nemocnici na operaciu. PN vystavila nemocnica - lôžkové odd. a v deň, keď ho operovali došla kontrola domov.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    tutiola Pozri príspevok
    PN vystavila nemocnica - lôžkové odd. a v deň, keď ho operovali došla kontrola domov.
    na Slovensku sa stáva hocičo
    mne manžel spomínal. že pred xx rokmi bol PN, potom ho vypísala doktorka do práce a po asi mesiaci chodenia do práce mu prišla kontrola.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.