Zavrieť

Porady

Vysťahovanie člena rodiny

Zdravím Vás mám taký problém...
Od starej mamy som dostal byt darovacou zmluvou ona má v zmluve vecné bremeno čiže ju tam nehám v klude dožiť ale býva tam s nou aj jej syn, ktorý sa o nič nestará ani neprispieva na živobitie proste o nič a ja som dostal byt za vďaku že som babke zariadil v byte plynové kúrenie za nemalú finančnú čiastku. Ale potrebujem sa zbaviť jeho (syna) ale neviem ako??
Mám s ním uzavriet nájomnú zmluvu alebo alebo mu mám nájsť podnájom...???
Vlastníkom bytu som JA a on tam má len trvalý pobyt.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gido je offline (nepripojený) Gido

    Gido
    gugho
    ...Ale potrebujem sa zbaviť jeho (syna) ale neviem ako??
    Mám s ním uzavriet nájomnú zmluvu alebo alebo mu mám nájsť podnájom...???
    Vlastníkom bytu som JA a on tam má len trvalý pobyt.
    Doporučujem predovšetkým zrušiť trvalý pobyt podľa predchádzajúceho príspevku (hoci z právneho hľadiska nezakladá žiadne práva a z toho titulu nemá ani nároky, to len kvôli policajtom), vyzvať ho na opustenie bytu a na odnesenie svojich vecí. Ak to nebude rešpektovať, vymeň zámky a nevpusti ho do bytu (ani babka). Ak sa bude domáhať vpustenia cestou polície, nemôžu vám prikázať, aby ste ho tam vpustili. A následne doriešiť jeho osobné veci: buď si ich odnesie alebo mu ich na jeho náklady niekde uskladníte.
    Môže sa domáhať svojho práva na súde, nebude však vedieť preukázať právny titul na bývanie, ani na potrebu zabezpečenia náhradného bytu alebo bývania. teda by nemal byť úspešný.
    Prajem pekný deň.

    Vysťahovanie člena rodiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.