Zavrieť

Porady

Služobný e-mail

Dobrý deň.

Chcel by som sa opýtať, za akých podmienkach môže zamestnávateľ čítať e-mailovú poštu svojich zamestnancov.

Ak používam v práci služobný internet a aj služobnú poštu má zamestnávateľ právo kedy kolvek si prečítať komu a čo som poslal?

V Česku na to zamestnávateľ vraj nemá právo, tak by som chcel vedieť či je aj u nás nejaká zákonná ochrana.

Ak píšem nejakému kolegovi alebo kolegyni ktorú už poznám nejaký ten rok tak tam vložím sem tam aj osobné veci a nepáčilo by sa mi keby to čítala aj tretia osoba.

Viem že by som mal používať služobný e-mail len na služobné veci ale nebudem predsa písať strohé a odmerané e-maily ľudom s ktorými pracujem už osem rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Služobný mail sa nepoužíva na súkromné veci. Zamestnávateľ má právo kontrolovať Tvoju poštu pokiaľ Ťa o tom vopred informuje. Uvedené môžeš riešiť napríklado používaním free serverov napr. gmail.com

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    hubatá Pozri príspevok
    Aj ja mám otázku: mám služobný e-mail a okrem toho mám v robote aj na moje meno e-mail ako ostatní zamestnanci. Teda súčasne mám pustené obidva v robote. Má právo zamestnávateľ mi kontrolovať ten e-mail s mojim menom?
    Nazory a paragrafy najdes v linku z prisp. č.4

    Je to diskutabilne. Za jedno mas pravo na sukromie, ale za druhe si v praci, takze sef sa moze ohradit, ze PC je jeho a neplati ta za sukromne mailovanie...
    Je lepsie sa tomu vyhnut,najma ak mas v maily citlive udaje...

    pali1 je offline (nepripojený) pali1

    pali1
    Ďakujem.

    Škoda že nie je žiadny zákon ktorý by to upravoval lebo zamestnávateľ kontroluje aj stránky na ktorých sme boli takže nepripadá do úvahy ani free server ale Ďakujem.

    srakora je offline (nepripojený) srakora

    srakora
    Dobrý deň,

    viem, že existuje možnosť prihlásiť sa doma cez internet na služobný e-mail. Viete mi poradiť ako?

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Aj ja mám otázku: mám služobný e-mail a okrem toho mám v robote aj na moje meno e-mail ako ostatní zamestnanci. Teda súčasne mám pustené obidva v robote. Má právo zamestnávateľ mi kontrolovať ten e-mail s mojim menom?

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    srakora Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    viem, že existuje možnosť prihlásiť sa doma cez internet na služobný e-mail. Viete mi poradiť ako?
    Musíš vedieť mailovú adresu a heslo.

    imino je offline (nepripojený) imino

    imino
    No je dost mozne, ze bude potrebovat aj adresu(y) POP3(IMAP4) a SMTP serverov... Ved vyskusaj, Srakora.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.