Zavrieť

Porady

Čestne prehlasenie

Vraciam peniaze napr. panovy ZELENEMU ide o sumu 50 000 sk.
Staci mi na to cestne prehlasenie? kde bude moje jeho meno rodne cisla a ze cestne prehlasuje ze prijal odo mna peniaze? a moj a jeho podpis.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Vrátenie peňazí per ruka? Prečo nie formou prevodu na jeho účet spolu so sprievodnou správou? Na výpise oboch to bude figurovať. Výpis si potom odložíš ako doklad o vrátení sumy.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    anklar Pozri príspevok
    Vrátenie peňazí per ruka? Prečo nie formou prevodu na jeho účet spolu so sprievodnou správou? Na výpise oboch to bude figurovať. Výpis si potom odložíš ako doklad o vrátení sumy.

    Toto nie je zlý nápad, ale kde máme istotu, že dotyčný prijímateľ udá ten "správny" účet.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    gabss Pozri príspevok
    Vraciam peniaze napr. panovy ZELENEMU ide o sumu 50 000 sk.
    Staci mi na to cestne prehlasenie? kde bude moje jeho meno rodne cisla a ze cestne prehlasuje ze prijal odo mna peniaze? a moj a jeho podpis.

    Pozvala by som si aspoň jednoho svedka k podpisu, oplatí sa

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Paula Pozri príspevok
    Toto nie je zlý nápad, ale kde máme istotu, že dotyčný prijímateľ udá ten "správny" účet.
    V prípade, že ide o vrátenie peňazí súkromnej fyzickej osobe, je vysoko pravdepodobné, že dá korektné číslo účtu, lebo, veď prečo nie, z akého dôvodu? Ak sa jedná o právnickú osobu, tak výlučne prevodom. Ak by však išlo o "podnikateľa" a predpokladáš, že číslo účtu, na ktorý hodláš poctivo vrátiť sumu nie je korektné, nič nevyriešiš. Budeš však mať doklad o tom, že si vrátila peniaze na účet, ktorého číslo ti bolo poskytnuté.
    Ak sú pochybnosti tohto charakteru, dbala by som o to, aby som číslo účtu dostala v takej forme, ktorú by som si mohla uchovať pre prípad dokazovania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.