Zavrieť

Porady

sprostredkovanie úverov od firiem.

Zdravím, potreboval by som poradiť.

Už tri 3 roky mám živnosť "Sprostredkovanie obchodu, služieb a reklamy v rozsahu voľnej živnosti".
Teraz rozmýšľam o možnosti. Sprostredkoval by som úvery a požicky od spoločností. S klientom by som uzavrel mandátnu zmluvu, aby som mohol v jeho mene získavať informácie. So samotnou spoločnosťou by som nemal zmluvný vzťah. Od klienta by som z inkasoval manipulačný poplatok cca 100, eur pri podpise mandátnej zmluvy. samozrejme ak by k realizácii úveru nedošlo z mojej strany, poplatok by bol v vrátený.

1, dá sa to v rámci zákona realizovať?
2, stačí mi táto živnosť, alebo by som ju mal rozšíriť?
3, aké záležitosti by mala obsahovať tá mandátna zmluva

Ďakujem zatiaľ pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    tato nestaci.. na sprostredkovanie uverov od 1.1.2010 potrebujes licenciu NBS.

    blogger je offline (nepripojený) blogger

    blogger
    profesional Pozri príspevok
    tato nestaci.. na sprostredkovanie uverov od 1.1.2010 potrebujes licenciu NBS.
    Áno, ale to platí len v tom prípade, ak by som mal zmluvu s sprostredkovaní s tou danou spoločnosťou, nemám pravdu?

    Mojou činnosťou by bolo na základe zmluvy s klientom mu nájsť najvýhodnejšie a najlepšie produkty, ktoré potrebuje, pomôžem pri vybavovaní a pod.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nemas. Zakon rozlisuje ako sprostredkovatela, tak agenta. Ak robis na zaklade zmluvy s poskytujucou spolocnostou, si sprostredkovatel. Ak na zaklade zmluvy s klientom si agent. Na agenta su este ovela prisnejsie podmienky ako len na sprostredkovatela. De facto sa zaviedlo to, ze agentom uz nemoze byt FO.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    myšlienka nie je zlá, avšak realizácia bude o to ťažšia, keďže očakávaš "odmenu" od klienta a tento samozrejme pri poskytnutí úveru bude musieť zaplatiť spracovateľský poplatok za úver banke... defacto bude platiť za poskytnutie 2x... a pri súčasnom svete internetu kde je porovnávacích kalkulačiek neúrekom myslím, že by si mal slabú klientelu...
    Keď to porovnáš s poiťovňami tam tiež zákon rozlišuje agentov a maklérov... avšak nikto nie je maklérom, lebo veľmi by nepochodil, ak by ho mal klient platiť v hotovosti za poradensto... radšej zaplatí poistné za poistku a z toho mu potom poisťovňa odvedie províziu... (čo klienta až tak nebolí...) a myslím, že ešte veľmi dlho potrvá kým sa to zmení...

    mee je offline (nepripojený) mee

    mee
    Dobrý deň.Som PFA pre GEPARD FINANCE.Až ešte nemáte fundovane odpovedané,tak:živnosť nepotrebujete,stačí ohlasovacia povinnosť po zaregistrovaní u SFA,ako napr.naša spoločnosť je,vtedy ste podľa zákona PFA a môžete vykonávať túto činnosť,napr.u nás: úvery pre všetky banky.Ako PFA máte u nás veľmi zaujímavé provízie.Ďalšia možnosť je byť típerom,vtedy stačí típerská zmluva,ale provízie sú podstatne menšie,vtedy dávate iba tipy pre PFA,ktorý komplexne spracuje úverový prípad až po načerpanie fin.prostriedkov klientom.

    sprostredkovanie úverov od firiem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.