Zavrieť

Porady

Ako predlzit a presmerovat kabel na stropne svietidlo?

Potrebovala by som poradit, ako sa da predlzit a presmerovat kabel pre stropne svietidlo co najefektivnejsie. Problem je v tom, ze vyvod kablov nie je nad jedalenskym stolom v strede ako by sme potrebovali. Stol musime osvetlit, ale nevieme najst peknu a esteticku krytku na cokoladku. Zatial nas napada riesenie vysekania kablov do panelu (ale kedze su kratke a nedociahnu priamo na pozadovane miesto, tak neviem) alebo zavesit lampu proste tam kde sa da a pomocou bielej listy schovat kabel a potiahnut ho nad stred stola a odtial by lampa svietila. Moze mi niekto poradit, ako sa da tato situacia co najlepsie riesit? Dakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Toto upevnite na miesto pôvodného vývodu



    v nej napojte ďalší kábel na nové miesto a zakryjete to


    Ak dáte všetko biele, nik si to ani nevšimne.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    snehulka24 Dakujem za radu - kde by som mohla kupit tu prvu krabicku? Uz som skusala Hornbach.
    misoft Kdekoľvek, kde sa predáva elektroinštalácia. Je to rozvodná krabica. Pýtajte si rozvodnú krabicu na stenu s krytom. Je viacero typov - nech ukážu všetky, bude stačiť s výškou do 4-6cm. Rozmery sú cca 8x8 cm. A potom stačí pýtať inštalačné lišty pre el. rozvod. Tiež viacero druhov, rôznych šírom i výšok. Myslím, že max. dĺžka takej lišty je cca 2m, dá sa rezať na potrebnú dĺžku.
    snehulka24 Dakujem velmi pekne za upresnenie.
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Alebo potom pracnejšie riešenie - uhlovou brúskou a diamantovým kotúčom vyrezať v strope drážku od pôvodného kábla až nad stôl a do neho zapustiť kábel. Nebude ho vôbec vidno. Pôvodný vývod kábla môžeš zväčšiť príklepovou vŕtačkou a zapustiť tak inštalačnú krabicu, v ktorej napojíš káble.

    Z rezania budeš mať ale toľko prachu a bordelu, že týždeň budeš upratovať byt. Viem z vlastnej skúsenosti.
    Naposledy upravil Chobot : 19.02.14 at 10:21
    misoft preto som zavrhol drážkovanie.
    snehulka24 No, aj to som zvazovala - ale ked sa mi podari kupit peknu a vzhladnu krabicku, zrejme dam prednost prvemu rieseniu. Dakujem za radu.

    Ako predlzit a presmerovat kabel na stropne svietidlo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.