Zavrieť

Porady

uzavretie manželstva

Dá sa niekde na stránkach matriky zistiť aké manželstvá boli uzavreté? A kde treba hľadať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Čo sa Vám oženil milý?
    - myslím že takéto otázky tu nepatria, toto je diskusné fórum o ekonomike a účtovníctve

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Prečo taká prísnosť, však sme v časti " hobby a iné " . Niekto rád varí, niekto hľadá stratených chlapov .

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Jéj, to keby sa dalo!!!

    Aspoň by sme sa pozreli, koho ešte máme šancu uhnať a koho už nemôžeme...

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    anto
    Čo sa Vám oženil milý?
    - myslím že takéto otázky tu nepatria, toto je diskusné fórum o ekonomike a účtovníctve
    Ale veď som to zaradila do HOBBY a iné porady. Tak včom je problém? Nemyslím že by sa tu okrem účtovníctva nič iné nepreberalo. To by sme asi už všetci zblbli.
    A môj milý sa už oženil pred rokmi, našťastie si zobral mňa.
    Naposledy upravil liduska : 20.07.06 at 14:19

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    AlaNR
    Jéj, to keby sa dalo!!!

    Aspoň by sme sa pozreli, koho ešte máme šancu uhnať a koho už nemôžeme...
    a aby sme nedopadli takto:

    http://marianminarik.blog.sme.sk/c/5...-pohadali.html


    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    [quote=Johanka]Prečo taká prísnosť, však sme v časti " hobby a iné " . Niekto rád varí, niekto hľadá stratených chlapov .[/quote
    V tomto prípade sa nejedná o chlapa ale o ženu. Občas sa človek dostane do situácie kedy si potrebuje určité veci overiť. Zase som chcela pomôcť iným a nakoniec to bude na mňa že aké veci chcem zase pozisťovať.Ale občas treba nájsť aj stratených chlapov/ hlavne keď je deň výplaty/

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    liduska
    Dá sa niekde na stránkach matriky zistiť aké manželstvá boli uzavreté? A kde treba hľadať?
    Pozerala som zbežne zákon o matrikách, ale asi Ťa sklamem, mne z toho vychádza, že tretia osoba nemá možnosť získať ani skontrolovať údaje zapísané v matrike:
    Nazeranie do matriky a výpisy z matriky



    (1) Matričný úrad vyhotoví úradný výpis alebo umožní nazrieť do matriky a robiť z nej výpisy
    a) osobe, ktorej sa zápis týka, alebo členom jej rodiny,
    b) osobe, ktorá má právoplatným rozhodnutím súdu zverené dieťa do osobnej náhradnej starostlivosti podľa osobitného zákona, 10a)
    c) osobe, ktorá má právoplatným rozhodnutím príslušného orgánu zverené dieťa do dočasnej osobnej starostlivosti, 10b)
    d) osobe, ktorá má právoplatným rozhodnutím súdu zverené dieťa do pestúnskej starostlivosti, 10c)
    e) poručníkovi, ak sa o dieťa osobne stará, 10d)
    f) súdom ustanovenému opatrovníkovi, 10e)
    g) na úradné potreby štátnych orgánov, obcí a iných ustanovizní, ak to ustanoví osobitný zákon,
    h) na vykonávanie štatistického zisťovania podľa osobitných predpisov.


    dana

    uzavretie manželstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.