Zavrieť

Porady

Spájacie zariadenie v TK

Pozdravujem.
Na STK mi bolo povedané, že mám nesprávne zapísané ťažné zariadenie v TK a mám si to dať isť opraviť na políciu. Mám to takto už skoro 10 rokov. Budem potrebovať okrem tk aj iný doklad, lebo ja nič iné nemám.
tempFileForShare_2016-03-22-09-09-56.jpg  
duves Firma, čo namontovala ťažne ti určite niečo odovzdala
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    NIč k tomu nepotrebuješ. Je to oprava podľa dákeho nariadenia, nechce sa mi hľadať akého. Do protokolu STK ti napísali údaje k ŤZ zo štítku. S týmto protokolom, plus OEV časť II, a časť I (ak bolo vydané), dokladom PZP, občianskym alebo výpisom z OR, ideš na políciu, vypíšeš si malú žiadosť A5- Žiadosť o vykonanie zmeny, do kolonky: žiada o vykonanie tejto zmeny.. napíšeš: Úradná oprava, zapísanie údajov o ŤZ.. Plus napíšeš to čo zapísala STK: Trieda, Značka, Typ, Schvaľovacia značka, a všetko ostatne. Je to oprava zadarmo, nič sa neplatí. Podľa sadzobníka správnych poplatkov v časti doprava: Položka 68a
    a) Vydanie osvedčenia o evidencii časti I alebo časti II alebo technického osvedčenia vozidla vrátane vykonania zmien v týchto dokladoch a doručenia osvedčenia o evidencii časti I na určenú adresu ........................................... 6 eur.. Ale platí tu oslobodenie: Od poplatku podľa písmena a) tejto položky sú oslobodené osoby, ktorým sa vydáva osvedčenie o evidencii časti I alebo časti II alebo technické osvedčenie vozidla ako náhrada pri zmene nezavinenej občanom, alebo ak bola v osvedčení o evidencii časti I alebo časti II alebo technickom osvedčení vozidla zistená chyba zapríčinená výrobcom osvedčenia o evidencii časti I alebo časti II alebo technického osvedčenia vozidla alebo chyba zapríčinená orgánom, ktorý osvedčenie o evidencii časti I alebo časti II alebo technické osvedčenie vozidla vydal, okrem prípadov, keď chybné osvedčenie o evidencii časti II alebo technické osvedčenie vozidla vystavil výrobca alebo zástupca výrobcu.
    Auto nemusí mať obhliadku, zápis sa vykoná na základe protokolu o technickej kontrole vozidla.
    Niektoré DI majú možno inú žiadosť ako som písala A5, napr. tu http://www.minv.sk/swift_data/source...rava/ZAPIS.pdf.
    Ešte som zabudla napísať, že na DI ti vystavia nové OEV časť II s opraveným zápisom, a stým potom ideš nazad na STK..
    Naposledy upravil Žabinka : 22.03.16 at 10:08
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    elvecko Celkom tomu rozumiem. Akurát keď som oslovil výrobcu, či mi vie poslať certifikát, ak by bol potrebný, tak povedal že m=am starú homologizáciu 27MD a k novej E20 treba aj nový štítok za 30 €. Nemám s tím problém, ale len pokiaľ to naozaj treba meniť.
    Žabinka máš na ťažnom štítok? a čo ti zapísali do protokolu STK?
    elvecko Áno , na ťažnom je štítok, V protokole STK je v kolonke B -vážne chyby : 712 - Zariadenie na spájanie vozidilel. Ústne to bolo " Treba isť na políciu dopísať si údaje, teraz to robia zadarno."
    Žabinka 4. Postup odstránenia chýb pri zápise spájacieho zariadenia v osvedčení o evidencii

    a) Chýbajúci, neúplný alebo nesprávny zápis namontovaného spájacieho zariadenia vybaveného štítkom
    Zápis správnych údajov vykonáva orgán Policajného zboru (dopravný inšpektorát) podľa § 116 ods. 1 písm. g) zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, a to priamo obhliadkou vozidla skontrolovaním výrobného štítku spájacieho zariadenia alebo na základe protokolu o technickej kontrole vozidla. V dôsledku chýbajúceho, neúplného alebo nesprávneho zápisu spájacieho zariadenia v doklade o evidencii je pri technickej kontrole vyznačená vážna chyba (stupňa B) v kontrolnom úkone č. 712 –Zariadenie na spájanie vozidiel1). Kontrolný technik do ďalších záznamov protokolu o technickej kontrole zapíše údaje zistené zo štítku spájacieho zariadenia: Trieda / Značka / Typ / Schvaľovacia značka / Najväčšia prípustná hmotnosť v bode spojenia.

    b) Chýbajúci, neúplný alebo nesprávny zápis namontovaného spájacieho zariadenia nevybaveného štítkom
    V dôsledku chýbajúceho, neúplného alebo nesprávneho zápisu spájacieho zariadenia v doklade o evidencii je pri technickej kontrole vyznačená vážna chyba (stupňa B) v kontrolnom úkone č. 712 –Zariadenie na spájanie vozidiel1). Kontrolný technik podľa klasifikácie spájacích zariadení identifikuje triedu spájacieho zariadenia na vozidle. Vyznačí ľahkú chybu (stupňa A) v kontrolnom úkone č. 715 –Značenie niektorých údajov na vozidle1)a do ďalších záznamov protokolu o technickej kontrole zapíše: Štítok spájacieho zariadenia chýba / Trieda: zistené ... / Značka: nezistené / Typ: nezistené / Schvaľovacia značka: nezistené / Najväčšia prípustná hmotnosť v bode spojenia: nezistené
      zbaliť

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Pre urýchlené vybavenie je potrebné priniesť mimo technického preukazu bielu kartu - doklad o zaplatení zákonného poistenia pero na vypísanie žiadosti o vykonanie zmeny, poprípade doklad od stanice technickej kontroly - potvrdenie ,že štítok ,nieje,alebo je nečitateľný, proste že údaje sa tam nenachádzajú.

    Spájacie zariadenie v TK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.