Zavrieť

Porady

kamerovy system

Zdravím, chcel by som spraviť následovné:
nainštalovať kameru do interieru aby bolo možne cez net, sledovať priestor. Nemusí zaznamenávať. Keď tomu dobre rozumieme tak by sa to malo dať cez IP kameru. Na pripojenie do netu, používam mikrovlne pripojenie. Nebude to hoci kto sledovať.

ďakujem
Miro
Usporiadat
helper helper

helper je offline (nepripojený) helper

IP kamera- staci aby bola pripojena do routera a nasledne konfigurovana cez webove rozhranie.( a netreba zabudnut presmerovat porty ak sa chcem pripojit spoza routera/FW)

zalezitosti ako detekcia pohybu, zasielanie alarmov na ftp, mail, mobil, atd. tu dufam zatial netreba riesit( to vsetko to zavisi od typu kamery, ci ma servo, nocne videnie, SW.....)

....ale ak si chcem nahodou pozriet, ze kto sa mi napr. motal cez den v izbe pokial som ja bol v praci, na to mi staci aj obycajna webkamera pripojena k PC a zapnuta detekcia pohybu:-)) ... a stoji to neporovnatelne menej;-)))
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

helper Pozri príspevok
obycajna webkamera pripojena k PC ... a stoji to neporovnatelne menej
cele PC stoji obycajne viac ako IP kamera. menej to stoji vtedy ked uz nejake nevyuzite PC mas, ale co spotreba? Ak by nejake obycajne nevyladene PC malo spotrebu dajme tomu radovo o 100W vyssiu ako ta IP kamera tak za rok je to aj o 100 eur viac na elektrine.
0 0
Zdenusko Zdenusko

Zdenusko je offline (nepripojený) Zdenusko

Cavec,
prave sa zaoberam podobnou temov.Uz som kupil IP Wifi cameru Edimax,a na to aby si sa na nu napichol z vonka cize z akeho kolvek PC potrebujes mat verejnu IP adresu doma..aby si sa vobez mohol dostat na svoj modem router....a pak uz jednoduche.....
0 0
lola87 lola87

lola87 je offline (nepripojený) lola87

presne toto mame vo firme. Je to dobra vec, hlavne ked si chce clovek skontrolovat co sa deje vo firme ked tam nieje. robila nam to firma Metacontrol. takze taketo riesenie vrelo doporucujem.
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

charonme Pozri príspevok
cele PC stoji obycajne viac ako IP kamera. menej to stoji vtedy ked uz nejake nevyuzite PC mas, ale co spotreba? Ak by nejake obycajne nevyladene PC malo spotrebu dajme tomu radovo o 100W vyssiu ako ta IP kamera tak za rok je to aj o 100 eur viac na elektrine.
No to ano, ale ak potrebujes niekde nahravat ten obraz, tak bud PC, alebo nejaky specializovany "rekorder" (co je vlastne tiez PC).
Ale existuju routre ktore maju usb s moznostou pripojit web kamerku - ale to je bez zaznamu.
0 0
tomas128 tomas128

tomas128 je offline (nepripojený) tomas128

Táktiež existujú kamery , do ktorých sa dá osadiť pamäťová karta a vedia na ňu nahrávať. Samozrejme ak to má slúžiť iba ako kontrolné oko a nutnosť archivácie udalostí nie je, stačí akákoľvek IP kamera s dostatočným rozíšením, k tomu router podporujúci UPNP prípadne NAT a statická verejná IP adresa. Ešte musím upozorniť na minimálne požiadavky na upload , ktoré sú aspoň 512kbit/s aby sa z obrazu dalo niečo rozoznať (takýto upload zvládne preniesť strema okolo 320x240p). Samozrejme čím vyšší upload , tým vyššia môže byť kvalita obrazu, avšak treba na tom yslieť, aby ste nekúpili megapixelovú kameru, ktorá pôjde natívne v 320x240
0 0
Alexander Repčík Alexander Repčík
nazdar,potreboval by som poradit
chcem zapojit dve ip kamery na router a chcem k nim pristupovat cez internet..takze potrebujem pre kazdu kameru verejnu pevnu ip adresu alebo sa to da riesit inac? dakujem za kazdu reakciu
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Da sa to inac riesit
Ak zapojis do switchu na routery obe kamery, tak (pokial je zapnute DHCP) tak obe kamery dostanu IP adresy
kamera_1 dostane napr. 192.168.1.4
kamera_2 dostane napr. 192.168.1.5
prvu kameru si presmerujes napr na port 20000
druhu kameru si presmerujes napr na port 20001
pristupovat k nim budes cez web
Code:
http://tvoja_verejna_ip_adresa:20000
http://tvoja_verejna_ip_adresa:20001
Prip. ak tvoj router podporuje sluzbu dyndns, tak si mozes vytvorit aj domenu napr:
Code:
http://moja_kamera.dyndns.com:20000
http://moja_kamera.dyndns.com:20001
V takomto pripade ak sa ti zmeni verejna IP adresa, tak stale bude platit ta dyndns adresa
0 0
Alexander Repčík Alexander Repčík
https://datacomp.sk/gednet-router-gr-724w_d68037.html mam tento router DDNS to je zrejme to dyndns... alebo nie?

inac, teraz ked zadam verejnu ip adresu daneho routra v tvare 213.103.13.xxx tak mi to proste nacitava donekonecna,proste nepyta to login a heslo do routra tak isto mi ho nejde pingnut stale je to timeout..to asi bude problem co?
nechcem objednat tie kamery a zistim ze to neviem spravit...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Este ide o to ci si ty vlastnik verejnej adresy, alebo si len v LAN sieti, ktorej poskytovatel vlastni verejnu adresu.
Ak zadavas adresu v tvare 213.103.xxx.xxx tak sa samozrejme nic nedeje, lebo si nikde nic nenamapoval. Ak sa chces dostat do routera, tak zadaj jeho adresu, vacsinou 192.168.1.1.
Ak si mimo LAN siete kde je tvou router, tak najprv musis forwardovat adresu routra na verejnu a potom sa da z vonka prihlasit na tvoj router

Ano DDNS je sluzba pre dyndns prip. ine dns servery
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ked to chces pouzit jednorazovo, to si poriesis s ibycajnou webkou. Ked to chces pouzivat castejsie, tak sa musis rozhodnut o kvalite a financiach. Najlepsie riesenie je viderekorder na ktory sa da pripojit viacej kamier bez pouzitia kvadratoru. Rekorder sa da pripojit na net, takze to mozes sledovat z kazdeho kutu zemegule. Tiez mozes pouzit zaznamove zariadenie do PC, taka digitalizacna karta na jednu kameru stoji nejakych 50 = 70€ a mozes si sledovat aj zaznam. Lenze musis mat pevnu IPčku aby sa ti tam niekto nenabudral a aby si si to mohol nakonfigurovat. Bez pevnej IP tazko poriesis tak aby sa ti tam lahko niekto nenabural.
Analogove kamery nie su drahe, digitalne kamery su o nieco drahsie. Slusna kamera s nocnym videnim sa da kupit do 100€.
Ked to chces vyuzivat castejsie tak nekupuj zariadenie na pripojenie 1 kamery, kup si aspon na 4 kamery preto ze casom to budes chciet rozsirit ( ono sa to cloveku zapaci a chce viac, to hovorim zo skusenosti ) a potom je to ovela financne narocnejsie.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

ivantt Pozri príspevok
Ked to chces pouzit jednorazovo, to si poriesis s ibycajnou webkou. Ked to chces pouzivat castejsie, tak sa musis rozhodnut o kvalite a financiach. 1.Najlepsie riesenie je viderekorder na ktory sa da pripojit viacej kamier bez pouzitia kvadratoru. 2. Rekorder sa da pripojit na net, takze to mozes sledovat z kazdeho kutu zemegule. Tiez mozes pouzit 3. zaznamove zariadenie do PC, taka digitalizacna karta na jednu kameru stoji nejakych 50 = 70€ a mozes si sledovat aj zaznam. 4. Lenze musis mat pevnu IPčku aby sa ti tam niekto nenabudral a aby si si to mohol nakonfigurovat. Bez pevnej IP tazko poriesis tak aby sa ti tam lahko niekto nenabural.
Analogove kamery nie su drahe, digitalne kamery su o nieco drahsie. Slusna kamera s nocnym videnim sa da kupit do 100€.
Ked to chces vyuzivat castejsie tak nekupuj zariadenie na pripojenie 1 kamery, kup si aspon na 4 kamery preto ze casom to budes chciet rozsirit ( ono sa to cloveku zapaci a chce viac, to hovorim zo skusenosti ) a potom je to ovela financne narocnejsie.
1. Chce kupit IP kameru, takze neviem naco mu bude nejaky videorekorder
2. Totez plati o IP kamerach
3. Ak raz nieco tecie po LAN kably, tak sa to da urcite aj zaznamenavat napr. na HDD, len za pouzitia SW (cize netreba ziadny HW)
4. S IP adresou to nema ziadny suvis

Ja sice ziadnu kameru nemam, ani som nikdy nemal, ani som nikdy skamerou nepracoval, ale to je cista teoria
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Fero11 Pozri príspevok
1. Chce kupit IP kameru, takze neviem naco mu bude nejaky videorekorder
2. Totez plati o IP kamerach
3. Ak raz nieco tecie po LAN kably, tak sa to da urcite aj zaznamenavat napr. na HDD, len za pouzitia SW (cize netreba ziadny HW)
4. S IP adresou to nema ziadny suvis

Ja sice ziadnu kameru nemam, ani som nikdy nemal, ani som nikdy skamerou nepracoval, ale to je cista teoria
Ked chce sledovat po internete a aj zaznam, IP musi zadat aby sa dostal na svoj PC a aby mohol pozerat z ktorehokolvek kutu seta. Ked to chce amarersky, nech hlada najlacnejsie riesenie ale ked chce z toho nieco vygtazit, amatercina nestaci. Nechce aby sa nieko nalogoval a sledoval jeho kameru, preto treba pevna IP. Pevna IP sa dava aj z toho dovodu, ze ked chces mat pristup k zaznamovemu zariadeniu, teda rekorderu alebo PC tak adresu do SW musis zadat. Ja som kamerove systemy montoval tak viem o tom trosku. Rekordery sa robia aj na IP kamery a je to vzdy rozumnejsia volba ako cez PC. Hlavne co sa zaznamu tyka. Ked sa pozera na prachy a setri sa, tak potom to vyzera ako v bankach. Maju zaznam s clovekom co prepadol banku azaznam je uplne na H... aka kamera taky zaznam.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ako som spominal, nemam kameru, ani som nemal a ani neplanujem (jedine ak by ma niekto zasponzoroval )
Pravdepodobne si mylis pevnu IP adresu z verejnou IP adresou (ak nema verejnu, tak by sa to dalo pomocou VPN, ale to je uz trocha komplikovanejsie, takze sa drzme toho, ze ma verejnu IP)
IP adresa vobec nemusi byt staticka (pevna), staci na to aj dinamicka. Dnesne IP kamery (aj routery) maju sluzbu takzvany DDNS (dynamicky DNS) cize na nejakom free servery si vytvori konto napr moja_kamera.nejaky_domena.com a vzdy sa pripaja na tuto adresu (DDNS v kamere zabezpeci ze na server kde sa vytvorila domena sa posiela request a checkuje sa ci sa zmenila IP, ak sa zmenila, tak sa automaticky zapise na servery)
Takze IP adresu by sme mali vyriesenu
-----------------
Co sa tyka nejakeho hacku na kameru, tak to silne pochybujem (aj ked som web if ziadnej kamery nevidel, ale na 1000% je takato kamera zabezpecena minimalne menom a heslom a predpokladam aj https)
Takze aj naburanie by sme mali vyriesene
--------------------
Videorekordery neviem co su, nevidel som ich (ak nepocitam kazetovy videorekorder co som vyhodil pred 5 rokmi z balkona, lebo som ho nevedel vyuzit ) ale urcite budu ak si ich montoval, ale predpokladam, ze sa davaju do nejakych vacsich budov, napr. hypermarketov, kde maju 50 kamier v prevadzke a vsetko kontroluju, tak tam sa nejake zaznamove zariadenia urcite oplatia.
V dnesnej dobe uz urcite maju kamery rozne porty, kde sa da pripojit nejake zaznamove zariadenie, ci uz su to SD karty usb kluce a pod. Ak sa ip kamera pripoji napr na asus wl500, na ktorom sa da vytvorit FTP server, tak potom to funguje aj bez pocitaca, moznosti je vela, len treba googlovat a pytat sa

Co sa tyka bank, neviem ako to maju poriesene, ale asi sa im to neoplati, ked to tak maju, myslim si, ze v bankach nehraju hlavnu rolu peniaze na zabezpecenie
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Fero11 Pozri príspevok
Ako som spominal, nemam kameru, ani som nemal a ani neplanujem (jedine ak ...............a im to neoplati, ked to tak maju, myslim si, ze v bankach nehraju hlavnu rolu peniaze na zabezpecenie
No pekne si to popisal... ale kamery sa daju naburat a velmi jednoducho. S tym mam skusenosti.. teda nie ze by som ich nabural ja, nepotrebujem nieco take robit a asi by som to sam ani nevedel pokial nepoznam adresy. Ale dokazem sa napojit na niektore kamery ktormi sa monitoruju niektore casti ciest a vobec to nie su verejnosti dostupne kamery. Záznamove zariadenia sa vyuzivaju uz takmer vsade kde clovek chce mat nieco pod kontrolou. ci uz v obchodoch, na ihriskach... proste ked niekto chcd tak si da zaznaove zariadenie. Su digitalne rekordery, ktore dokazu zanamenavat obraz zo 16 kamier vo velmi dobrej kvalite a nie su ani velmi drahe. Pre normalneho cloveka su zaznamove rekordery na 4 kamery dostupne na trhu aj cenovo a poviem ti, ze su neporovnatelne kvalitnejsie ako nejake pc zariadenia. Inak hovorime o aspon poloprofesionalnych zariadeniach a nie amaterskych. To si moe clovek spravit ozaj aj s webkamerou.
Ked som pravil kamerovy system so zaznamom na rekorder tak si ho clovek mohol pozriet niekde na floride tak isto ako keby to mal na PC. Dokonca o nieco bezpecnejsie.
S tymi bankami a penaznymi ustavmi : BEZ KOMENTARA ... ale trosicku mozem... su to zgrlosi co sa tyka vydavkov ale co sa tyka prijmov... no, ved to asi poznas. Asi pred 12 rokmi so daval do zlatnictva kvalitnejsie kamery ako su v bankach teraz....
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

skus mi dat link na nejaky videorekorder
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
ja davam prednost domacemu rhu, je spolahlivejsi a najcastejsie som kupoval u :
www.slovakalarms.sk dufam ze to nie je reklama...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ano su kamerove systemy ze 10 tisice €, ale ked si chce obycajny clovek dat niekde pred dom, alebo do miestnosti nejaku malu IP kamerku, tak nebude uvazovat o rekorderoch a pod.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
takze kamera s infraprisvietenim cca 80€, napajac cca 20€, zaznamova karta do PC 50€ a kable zalezi od dlzky. Bezdrôtova kamera s prijimacom stoji okolo 150€ ale bezdrotovu nedoporucujem. Zaznamove zariadenie, teda rekorder sa da kupit od 150€. Takze nie su to desattisice €. Profesionalne zaznamove zariadenie na 16 kamier nestoji ani 2000 € take ake desattisice ? Ked chce mat ozaj dobru kameru tak da za nu okolo 300€ takze ani tam to nie je az tak vysoko. A IP vonkajsia kamera tiez nie je najlacnejsia. Alebo je lacna ale je to šupa ktora vydrzi do prveho mrazu. Môj nazor je taky, ze ked mam dat za nieco peniaze, radsej nejaku stovku prihodim a mam kvalitu nez kupit lacno a potom toho lutovat. Je pravda ze sa to da riesit aj IP kamerou a SW ale SW nie je najlacnejsi a mat ho nacierno od niekal stiahnuty.. hmmm... nepouzitelne v dokazovani. A ked uz da kameru, musi dat aj oznacenie ze je to monitorovane kamerovym systemom aby to splnalo vsetky potrebne normy. Dalej ked ma susedov, tiez musi davat pozor aby snimany obraz nezasahoval do jeho pozemku bez jeho vedomia, inak mu mozu narobit riadne problemy. Ono nie je to len tak jednoduche namotovat monitorovanie hoci len auta.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať