Zavrieť

Porady

Ukoncenie pracovnej zmluvy-PORADTE PLS

Moja priatelka by chcela dat vypoved no bola na dvoch skoleniach behom pol roka.boji sa ze keby dala vypoved ze by jej to dali k nahrade. no cital som si jej pracovnu zmluvu a nic blizsie sa tam o uhrade skolenia.v zmluve sa odvolavaju na §155 odsek 5 zákonníka práce.má to s tým nieco spoločné?ak hej možete mi to prosím lepšie vysvetlit.dakujem
Naposledy upravil Dav : 16.10.09 at 16:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gabriel 1986 Pozri príspevok
    Moja priatelka by chcela dat vypoved no bola na dvoch skoleniach behom pol roka.boji sa ze keby dala vypoved ze by jej to dali k nahrade. no cital som si jej pracovnu zmluvu a nic blizsie sa tam o uhrade skolenia.v zmluve sa odvolavaju na §155 odsek 5 zákonníka práce.má to s tým nieco spoločné?ak hej možete mi to prosím lepšie vysvetlit.dakujem
    Ak sa odvolávajú na spomínaný § je tam určite uzatvorená dohoda, treba sa popozerať čo je v nej, či tam nie sú sankcie.....
    no v zmluve nema o sankciach nic pisane.mozem ti napisat vsetky paragrafy co tam ma napisane.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gabriel 1986 Pozri príspevok
    no v zmluve nema o sankciach nic pisane.mozem ti napisat vsetky paragrafy co tam ma napisane.
    Ak nemá, tak nech sa teda nebojí dať výpoveď.
    no ma tam spomenute §41,42,154,155.
    ked to tam nieje spomenute tak sa nejde podla zakonnika?tam je tusim napisane ze ked da zamestnanec do urcitej doby vypoved tak musi uhradit sumu do vysky tusim 7000sk ci ako to je uz neviem presne .

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Gabriel 1986 Pozri príspevok
    Prosim vas moze priatelka dat vypoved i ked je na marodke ?alebo ako to je ?
    Ona môže dať výpoveď kedykoľvek, aj počas PN.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Gabriel 1986 Pozri príspevok
    Moja priatelka by chcela dat vypoved no bola na dvoch skoleniach behom pol roka.boji sa ze keby dala vypoved ze by jej to dali k nahrade. no cital som si jej pracovnu zmluvu a nic blizsie sa tam o uhrade skolenia.v zmluve sa odvolavaju na §155 odsek 5 zákonníka práce.má to s tým nieco spoločné?ak hej možete mi to prosím lepšie vysvetlit.dakujem
    To, že sa prac. zmluva odvoláva na ZP je v poriadku. Z toho jej ale neplynú žiadne povinnosti pri absolvovaní školenia. Pokiaľ firma zabezpečila Ďalšie vzdelávanie zamestnanca a chce ho zaviazať zotrvaním vo firme, musí so zamestnancom ešte pred školením spísať dohodu o zotrvaní v PP. Ak takáto zmluva nebola uzatvorená, priateľka nie je povinná firme pri skončení PP nič uhrádzať.

    Ukoncenie pracovnej zmluvy-PORADTE PLS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.