Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Potrebujes - nepotrebujes - vsetko zavisi od konkretneho letiska, personalu aj destinacie, kam letis.

    Ak sa chces vyhnut pripadnej predlzenej kontrole a vysvetlovaniu, je lepsie take potvrdenie od lekara mat pripravene dopredu.

    http://zivot.azet.sk/clanok/17964/ch...ontent=clanok#
    Naposledy upravil ivka70 : 22.08.14 at 13:19 Dôvod: Doplneny link na clanok

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Moj manzel ma operovane koleno a ma lekarsky nalez v slovenskom a anglickom jazyku stale pri sebe, ked icestuje lietadlom.

    Mozno ho nevyuzijje, ale aby koli nejakemu "puntickarovi" ho nepustili do lietadla, to neriskuje.
    mareko Ja mám "kovošrot" po dvoch operáciách v krčnej chrbtici, vždy nosím so sebou lekárske potvrdenie v slov.j. a angl.j. Niekedy treba, niekedy netreba, mám ho však vždy.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Je lepšie mať v pudilári kus papiera (potvrdenie) o implantovanom kove v tele, ako potom sa podrobovať (často i nedôstojnej) prehliadke a ohmatávaniu. Papier nezaberie veľa miesta, možno i čas ušetrí, dôstojnosť nenaruší.
    Jeden nikdy nevie.... sú letiská, kde sú ti i do zadku pozrieť, inde nad tým mávnu rukou.....

    Teda: vybav si lajstro (i s prekladom), oštemľuj ho X pečiatkami a možno bude stačiť ukazovať a pokračovať...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak Papier ťa pred ohmatávaním nezachráni. Takých papierov si natlačím do večera tucet.
    misoft Kde ako, kde ako..... lebo niekde ručným presnoria, inde i spoďáre dole musíš dať....
    lujza.j Bud strpis ohmatavanie,alebo čau...do masiny nenastupiš...nik ta letiet nenuti....
      zbaliť

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...01:0055:SK:PDF
    treba si prečítať najmä nasledovné ustanovenia:

    4.1. DETEKČNÁ KONTROLA CESTUJÚCICH A PRÍRUČNEJ BATOŽINY
    4.1.1. Detekčná kontrola cestujúcich
    4.1.1.1. Pred detekčnou kontrolou si cestujúci vyzlečú kabáty a bundy, ktoré sa podrobia detekčnej kontrole ako
    príručná batožina.
    4.1.1.2. Detekčná kontrola cestujúcich sa vykonáva:
    a) ručnou prehliadkou alebo
    b) rámovým detektorom kovov (WTMD).
    V prípade, že pracovník detekčnej kontroly nedokáže určiť, či cestujúci nemá pri sebe zakázané predmety,
    cestujúcemu sa zamietne vstup do vyhradených bezpečnostných priestorov alebo sa znovu podrobí detekčnej
    kontrole k spokojnosti pracovníka detekčnej kontroly.
    4.1.1.3. Ak sa uplatňuje ručná prehliadka, vykonáva sa s cieľom primerane zaistiť, aby osoba nemala pri sebe zakázané
    predmety.
    4.1.1.4. Ak sa spustí výstražné zariadenie rámového detektora kovov (WTMD), zistí sa dôvod jeho spustenia.
    4.1.1.5. Ručný detektor kovov (HHMD) sa môže používať len ako doplnkový prostriedok detekčnej kontroly. Nemožno ním nahradiť ručnú prehliadku.

    Nikde v celom nariadení nie je ani slovom zmienka o vyžadovaní písomného potvrdenia o kovových predmetoch v tele.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Cez ram ako je nastaveny,ale na leticku isto citlivo....rucnym detektorom piska urcite....
    alaya1 lujza ma pravdu- piska.
    Braňo nepíska, mal som osem v kolene, nie je to železo ale zliatina.
    lujza.j Nebudem sa hadat ty vies....ja tiez.....
    mareko Používajú sa rôzne materiály ...
    lujza.j https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Zliatina
    ....inak pipa "vsetko" lieky,zuvacky,cigaretle....
      zbaliť

    NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

    NEILOS
    DETEKČNÁ KONTROLA CESTUJÚCICH
    Urcite je lepsie take potvrdenie mat. Legislativa si sice priamo nevyzaduje dokazovanie zdravotneho stavu, avsak pracovnikovi detekcie znacne ulahcuje hladanie dovodu spustenia alarmu cez prechod ramovym detektorom kovov a v neposlednom rade urychluje celkovy proces vybavovania detekcnej kontroly. Tym samozrejme setrite cas a stres aj sebe.

    Chcel by som sa spýtať či potrebujem potvrdenie na letisko keď mám voperované dve skrutky v ľavom kolene.. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.