Zavrieť

Porady

Fly Lady

Uprataná domácnosť za 15 minút denne. Hovorí vám to niečo?
Máte doma poriadok, alebo vás chytá panika, keď sa ohlási návšteva? Viete sa zbaviť nepotrebného šatstva a množstva iných nepotrebných vecí? Pomáhajú ostatní členovia rodiny? Máte na sviatky včas všetko hotové? Máte voľné víkendy? Veríte, že sa dá za 15 minút upratať?
Množstvo výborných rád na každý deň - originál v anglickom jazyku www.flylady.net
Ak sa chcete pridať, tu je stránka Lídy, ktorá preložené rady denne posielala stovkám cudzích žien, až si nakoniec otvorila vlastnú stránku

www.pojdte-dal.cz
Naposledy upravil kukučka : 21.07.09 at 22:20
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

pravdepodobne máte doma vzorný poriadok a nepotrebujete odbornú pomoc?

aký čistý je tvoj dom?



Naposledy upravil kukučka : 21.07.09 at 22:37
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Bety aký dobrý nápad....ja som typická nešika.....mne sa toto zíde.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Betka ja nestíham a čo sa týka rozlúčky so starými vecami o tom by som mohla písať celé hodiny. S obyčajným deravým tričkom sa lúčim hodiny a vymýšľam, čo by z neho ešte mohlo byť a potom ho uložím medzi veci určené na upratovacie práce , čiže handry. No občas ich prevetrám a niečo z toho navlečiem na seba pri upratovaní. Potom to samozrejme znova operiem a rozlúčka sa opakuje, niekedy aj s lepším koncom ako je vyradenie medzi handry.
Súrne potrebujem pomoc lekára.
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
DanielaSĽ Pozri príspevok
Bety aký dobrý nápad....ja som typická nešika.....mne sa toto zíde.
Danka mám doma plnú skriňu nových látok / čítala som Tvoj príspevok o kobercoch/. Ale je mi ľúto to vyhodiť a rozlúčiť sa s tým . Aj keď tento mesiac som už vyhodila dve igelitky!!!!! za celý život je to snáď najväčšie vyhadzovanie vecí aké moja rodina zažila.
Môj manžel neveril vlastným očiam keď to uvidel.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ja už mám veľké vyhadzovanie za sebou, starý nábytok je porúbaný v pivnici a čaká na novú vykurovaciu sezónu, aj šedivé záclony mi nebolo ľúto vyhodiť, ale máš pravdu, najhoršie je lúčiť sa s obľúbenými vecami. Aj k tomu ma dokopala dcéra, zatiaľ čo ja tu pri PC básnim a nadchýnam sa Fly Lady, ona nachystala plné vrecia a v noci vyložila von, ráno nebolo po nich ani chýru, ani slychu. Zachraňovala som, skrývala , ale už ma to prešlo...A ešte je toho na vyhadzovanie ojojóój
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Melnick Pozri príspevok
S obyčajným deravým tričkom sa lúčim hodiny
Súrne potrebujem pomoc lekára.
a tie kvalitné ležia v skrini a vychádzajú z módy raketovou rýchlosťou, hlavne že sú "zašanované"

a toho lekára potrebujeme skoro všetci, preto som založila túto tému
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
kukučka Pozri príspevok
ja už mám veľké vyhadzovanie za sebou, starý nábytok je porúbaný v pivnici a čaká na novú vykurovaciu sezónu, aj šedivé záclony mi nebolo ľúto vyhodiť, ale máš pravdu, najhoršie je lúčiť sa s obľúbenými vecami. Aj k tomu ma dokopala dcéra, zatiaľ čo ja tu pri PC básnim a nadchýnam sa Fly Lady, ona nachystala plné vrecia a v noci vyložila von, ráno nebolo po nich ani chýru, ani slychu. Zachraňovala som, skrývala , ale už ma to prešlo...A ešte je toho na vyhadzovanie ojojóój
Jéééj budúci rok príde dcéra. Už sa teším.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Majka, najlepšie na likvidáciu "starých zásob" je sťahovanie. A ešte lepšie, sťahovanie do menšieho bytu.
Garantujem účinnosť
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Milá Kukučka, veľmi dobre načasovaný príspevok. Ešte dokončím tú DPH, a idem na to:
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ja len ľutujem, že som vyhodené veci nevážila, bola by som rekordmanka
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

fly lady poznam niekolko rokov. Mám za sebou obdobie, ked som kazdy den dostavala niekolko mailov (kazdodenne prekladala jedna kocka z ciech)
Samozrejme, po prvotnom nadšení vždy príde ochladnutie.

Ale uznávam, že je to velmi dobre vymyslené a stále je pár vecí, ktoré dodržiavam, alebo sa snažim.

Napríklad som sa naučila, že kým čakám v kuchyni napríklad na zovretie vody, možem niečo máličko odložiť, utrieť, uložiť.

Alebo milujem to, že ked ráno vstanem, tak na rýchlo upracem kúpeľnu, taká bleskovka - na dokladne upratovanie je čas iba občas.
Alebo to uvedomenie, že velmi vela neporiadku robia veci uložené na vodorovných plochách (t.j. bordel na stoloch, stolíkoch...)
Alebo uvedomenie si, kolko sa toho dá stihnúť za 15 minút sústredenej práce.

A to ani nehovorím o takom Vianočnom autopilotovi.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Melnick Pozri príspevok
Danka mám doma plnú skriňu nových látok / čítala som Tvoj príspevok o kobercoch/. Ale je mi ľúto to vyhodiť a rozlúčiť sa s tým . Aj keď tento mesiac som už vyhodila dve igelitky!!!!! za celý život je to snáď najväčšie vyhadzovanie vecí aké moja rodina zažila.
Môj manžel neveril vlastným očiam keď to uvidel.

po plnej skrini nových látok by iste skočili školy, ĽŠU, prípadne viem aj o krizových centrách, kde učia ženy šiť, možno aj nejaké DSS

Ak by si chcela urobiť radosť...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Eulalia Pozri príspevok
Majka, najlepšie na likvidáciu "starých zásob" je sťahovanie. A ešte lepšie, sťahovanie do menšieho bytu.
Garantujem účinnosť
Evkááááá pristavujeme kvoli mojim preplneným skriniam.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

urob ministretko a uvidíš ako bude všetko lietať, aj FL bude závidieť
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
maturantka Pozri príspevok
Milá Kukučka, veľmi dobre načasovaný príspevok. Ešte dokončím tú DPH, a idem na to:
A možnože aj nedokončím ak sa budem potulovať po týchto témach.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Eulalia Pozri príspevok
Majka, najlepšie na likvidáciu "starých zásob" je sťahovanie. A ešte lepšie, sťahovanie do menšieho bytu.
Garantujem účinnosť
Dačo na tom bude .
Ale za chvíľu sa to rozrastie na pôvodné rozmery. U mňa nezabralo ani to, že vlastne obe deti sa odsťahovali s temer všetkými svojimi vecami - ale toto nechám u teba, mami, lebo vieš, ja nemám dosť miesta a ...zase je všade plno vecí
Naposledy upravil Dav : 23.07.09 at 07:29 Dôvod: S som zabudla
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dav Pozri príspevok
Dačo na tom bude .
Ale za chvíľu sa to rozrastie na pôvodné rozmery. U mňa nezabralo ani to, že vlastne obe deti sa odťahovali s temer všetkými svojimi vecami - ale toto nechám u teba, mami, lebo vieš, ja nemám dosť miesta a ...zase je všade plno vecí
Nemilosrdne im zbaliť kufre.....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dav Pozri príspevok
Dačo na tom bude .
Ale za chvíľu sa to rozrastie na pôvodné rozmery. U mňa nezabralo ani to, že vlastne obe deti sa odťahovali s temer všetkými svojimi vecami - ale toto nechám u teba, mami, lebo vieš, ja nemám dosť miesta a ...zase je všade plno vecí
len mi to prosím Ťa nevyhoď mami..... jéj toto som nosila ako x ročná.....
a táto bábika bez ruky, chúďa , ešte ju odlož prosím Ťa ........ nie, nie zošity mi nevyhadzuj.........

a k tomu tie veci čo si zasa nechávam ja: prvé dupačky...prvé hračky....prvé ostrihané vlásky..... všetky mliečne zúbky vo fľaštičkách od liekov....... všetky kresby od prvej až kým ich to neprestalo baviť .... teraz už aj zbierky od vnúčat......
Ja asi budem stavať nový dom.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Melnick Pozri príspevok
len mi to prosím Ťa nevyhoď mami..... jéj toto som nosila ako x ročná.....
a táto bábika bez ruky, chúďa , ešte ju odlož prosím Ťa ........ nie, nie zošity mi nevyhadzuj.........

a k tomu tie veci čo si zasa nechávam ja: prvé dupačky...prvé hračky....prvé ostrihané vlásky..... všetky mliečne zúbky vo fľaštičkách od liekov....... všetky kresby od prvej až kým ich to neprestalo baviť .... teraz už aj zbierky od vnúčat......
Ja asi budem stavať nový dom.
Až na vnúčatá a mliečne zuby presne ako u nás
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
DanielaSĽ Pozri príspevok
Nemilosrdne im zbaliť kufre.....
nedá sa to. Alebo lepšie povedané- nechceme to urobiť. Pri stretnutiach celej rodiny, zvykneme urobiť taký mrník, aký ani autorka tohto slova nezažila. Rehocú sa aké čiapky, nohavice, nosili - obliekame si veci a rehoceme sa až nám je z toho zle. Čítam im ich skomoleniny, ktoré sa im podarilo vytvoriť a nie je ich málo, každý má svoj zošit kde je zdokumentované ako rástol, s kým sa priatelil čo mal rád a to sú veci, s ktorými sa ja nikdy nerozlúčim.
teraz som si uvedomila, že som tu na Porade dávno "nestretla "
Silviu - mrníkovú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať