Zavrieť

Porady

Premenovať adresu g-mail.

Ak chcem niekomu dať môj e-mail vyzerá asi takto: janko.olsinkovsky@gmail.com
a pritom môže vyzerať takto:janko@janko.sk.Poraďte ako to spraviť na účte gmail,lebo mi to nejak nejde.Všetkým ďakujem.Miťo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Samozrejme, že to ide. Ak vlastníš doménu janko.sk, tak aj tu bude doména ....@janko.sk. Ja mám takto adresu (nie však janko.sk :-D ) už dva roky. Ale medzi tým google spravil net viac userfriendly (link aj help bol jednoduchý, teraz sa dostať k adrese, ktorá je nižšie nieje jednoduché). Predtým si mohol zadarmo vlastniť 500 adries, dnes je to iba 50, ale to bežnému užívateľovi stačí.

    Ako a prečo:
    http://www.google.com/a/help/intl/cs/org/index.html

    Postup:
    http://www.google.com/a/help/intl/cs...sources/setup/

    Doplnok: Následne sa budeš prihlasovať do gmailu pod svojim loginom: janko@janko.sk. Odoslaná pošta bude tak isto z adresy janko@janko.sk a prijímaná detto. To, že sa jedná o gmail nieje viditeľné z žiadnych znakov. Môžem Ti z takej adresy napísať :-D
    Nejedná sa o alias ale riadna registrácia a presmerovanie DNS na gmail, kde Google svoju koncovku gmail.com nahradí janko.sk. Je to tak isté ako u iných poskytovateľov emailových adries. Prečo toto Google poskytuje zadarmo? Pravdepodobne kvoli reklamám v prípade prístupu cez Web rozhranie, ktoré v iných prípadoch nemáš.
    Naposledy upravil Charon : 21.06.09 at 16:19 Dôvod: Doplnok ...

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Teda neviem ci som dobre pochopil otazku..

    Ale e-mail janko@ janko.sk mozes mat vtedy ak si zaregistrujes domenu janko.sk. Akosi v gmail-i budes mat vzdy koncovku ..@gmail..
    A doplnim - registracia je spoplatnena, plati sa aj rocny poplatok za domenu, vacsinou ju sprostredkuju webhostingove sluzby na ktorych servri sa aj zriadi e-mailovy ucet a ktorym sa plati aj nejaky dalsi poplatok za hosting. Ked je zaujem len o e-mail a nie o web priestor vacsinou poplatok za hosting nie je vysoky.
    Naposledy upravil Andy Kralik : 21.06.09 at 12:41 Dôvod: Dopnenie.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Samozrejme, že nejde..... registrovaním účtu google ti bol pridelený len alias domény gmail. Ak chceš mať janko@janko. sk tu bolo popísané v predchádzajúcich príspevkoch...

    Doplnenie: určite v prípade tvojho zaregistrovaného google účtu janko.olsinkovsky@gmail.com sa jedná o alias gmailu a s tým sa už nedá nič robiť. NOVÝM zaregistrovaním sa na google apss svojou doménou, ak ju VLASTNÍŠ získaš to, čo sa pýtaš.
    Naposledy upravil domenico.office : 21.06.09 at 19:45 Dôvod: Doplnok...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    miťo Pozri príspevok
    Ak chcem niekomu dať môj e-mail vyzerá asi takto: janko.olsinkovsky@gmail.com
    a pritom môže vyzerať takto:janko@janko.sk.Poraďte ako to spraviť na účte gmail,lebo mi to nejak nejde.Všetkým ďakujem.Miťo.
    Na gmail-e su nastavenia, ako ma vyzerat nazov odosielatela. Ak ti ide iba o to, tak sa premenuj na ako chces. No tvoja mailova adresa bude citatelna každemu.

    Martina-BA je offline (nepripojený) Martina-BA

    Martina-BA
    Len tak prestavit sa to neda. Ak chces mat email vo formate
    XXX[zavinac]MOJADOMENA.SK, tak musis splnat 2 podmienky:
    1. platit rocny email hosting - Google Premium Applications (cena je oko 40$ rocne)
    2. nastavit DNS MX zaznamy danej domeny podla pokynov, ktore dostanes pri predch. platenom profile.

    Inak taka moznost zdarma neexistuje

    alickaa je offline (nepripojený) alickaa

    alickaa
    zaujímala by ma takáto vec: mám účet v google (pouzivam gmail, adwords, analytics...), chcela by som sa zaregistrovať so svojou doménou na google apss, budem mať potom problém napr. s využivanim analytics-u, či náhodou mi google nezruši službu analytics? Dakujem

    Premenovať adresu g-mail.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.