Zavrieť

Porady

Prerabka:WC -kupelna

Chystame sa prerabat WC a kupelnu. Neviem sa rozhodnut, ci spojit WC s kupelnou a mat tak vacsi priestor, alebo nechat tak ako je, mat samostatne WC, ale aj hluchy priestor. Sme vacsia domacnost (2+3), takze preto vaham. Keby fungujeme sami s muzom, tak to urcite spojim. Pridavam nacrt.
A ak viete poradit stranky, kde sa da skusat prerabka virtualne, tak potesite.
kupelna povodna.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    HankaH je offline (nepripojený) HankaH

    HankaH
    Skús stránku www.modrastrecha.sk - je to stránka o bývaní, rekonštukciách, zariaďovaní... A sú tam aj odkazy na podobné stránky, aj na také ako hľadáš Ty.
    A ešte môj osobný názor: ja by som určite volila možnosť samostatného WC. Prajem veľa dobrých nápadov pri prerábke!

    Dadica je offline (nepripojený) Dadica

    Dadica
    Ahoj Gabika,

    my tiež riešime podobný problém. Kúpili sme starý dom a WC je v kúpeľni. Určite je lepšie ak budete mať WC zvlášť. Porozmýšľaj či by sa Ti WC nedalo umiestniť niekde inde. My to riešime tak, že z chodby sa ide do špajze a časť z nej chcem predeliť a tam spraviť samostatné WC a do špajze sa pôjde z kuchyne, kde preburame dvere. Je to trochu zložitejšie a treba kopať odpad a vodu, ale treba si uvedomiť, že WC budeš používať celý život a čo ak sa niekto bude kúpať a bude zamknutý v kúpeľni a tebe sa bude chcieť ísť na WC? Nepíšeš ale či ideš prerábať v rod. dome alebo v byte, samozrejme v byte WC nebudeš mať kam umiestniť a ostáva ti len zmieriť sa s menšou kúpeľňou. Poprípade sa poraď o možnom riešení s nejakým architektom. Na nete je stránka, kde si môžeš sama zvoliť, kde čo umiestniš. Daj si do googla bytové jadro, návrh kúpeľne a je to štvrtý link od vrchu.
    Držím palce, aby si to mala podľa svojich predstáv.

    Dadica

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ja mám zase WC priamo v kúpelke, ale je oddelené stenou z YPORU 10 cm a je to super. Vetranie a vlhkosť je vyriešené malým oknom a vetráčikom.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    gabikao Pozri príspevok
    Chystame sa prerabat WC a kupelnu. Neviem sa rozhodnut, ci spojit WC s kupelnou a mat tak vacsi priestor, alebo nechat tak ako je, mat samostatne WC, ale aj hluchy priestor. Sme vacsia domacnost (2+3), takze preto vaham. Keby fungujeme sami s muzom, tak to urcite spojim. Pridavam nacrt.
    A ak viete poradit stranky, kde sa da skusat prerabka virtualne, tak potesite.
    Neviem, či to máte jadro, ale my sme mali podobne situované WC a kúpeľňu v paneláku. Pri prerábke sme to spojili a sme s tým spokojní. Predtým bola aj kupeľňa malá, ajWC bolo len také, že sa tam človek ledva otočil.

    Teraz sme získali kopec priestoru. Mať WC v kúpeľni má aj výhody aj nevýhody. Pravdou je, že my máme ešte jedno samostatné WC, preto nebol problém spojiť kúp. s WC. Ak máte len jedno WC, tak nevýhodou je, že obsadením kúpeľne nebude voľné WC.

    Keď chceš, môžem ti poslať pár fotiek, ako sme to urobili (ak mi pošleš tvoj e-mail na SS).

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Chobot Pozri príspevok
    Neviem, či to máte jadro, ale my sme mali podobne situované WC a kúpeľňu v paneláku. Pri prerábke sme to spojili a sme s tým spokojní. Predtým bola aj kupeľňa malá, ajWC bolo len také, že sa tam človek ledva otočil.

    Teraz sme získali kopec priestoru. Mať WC v kúpeľni má aj výhody aj nevýhody. Pravdou je, že my máme ešte jedno samostatné WC, preto nebol problém spojiť kúp. s WC. Ak máte len jedno WC, tak nevýhodou je, že obsadením kúpeľne nebude voľné WC.

    Keď chceš, môžem ti poslať pár fotiek, ako sme to urobili (ak mi pošleš tvoj e-mail na SS).
    Ak je v dome ešte jedno samostatné WC, potom je riešenie WC s kúpelňou dobré riešenie.

    Libusa je offline (nepripojený) Libusa

    Libusa
    Osobne by som nechcela mať spojenú kúpelňu s WC a už vôbec nie pri takom počte ľudí pokladám to za nepraktické. Snáď na odľahčenie vlastný zážitok. Keď som bola na materskej dovolenke bola som cez víkend u svokrovcov. Práve som sa sprchovala, keď svokor dobehol z mesta a potreboval súrne navštíviť toaletu. Už len dodám , že kým som sa dosprchovala nedalo sa nehode zabrániť.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    gabikao Pozri príspevok
    Chystame sa prerabat WC a kupelnu. Neviem sa rozhodnut, ci spojit WC s kupelnou a mat tak vacsi priestor, alebo nechat tak ako je, mat samostatne WC, ale aj hluchy priestor. Sme vacsia domacnost (2+3), takze preto vaham. Keby fungujeme sami s muzom, tak to urcite spojim. Pridavam nacrt.
    A ak viete poradit stranky, kde sa da skusat prerabka virtualne, tak potesite.
    Tu Ti prikladám link, kde si zadáš rozmery kúpeľne i WC a môžeš si vyskúšať rôzne varianty. Máš tam aj rôzne typy vaní, sprchovacie kúty, kúpeľňový nábytok. Môžeš si to rozmiestniť a máš vizuálny prehľad.
    http://www.siko-koupelny.cz/Koupelnove-studio.aspx?hp=1

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Práve dnes som ukončila upratovanie po prerábke WC a kúpelni. Keby som vedela, čo to obnáša, asi by som sa do toho ani nepustila. Nakoľko sme mali v byte pri WC a kúpelni nevyužitú chodbu, tak sme si mohli dovoliť väčšiu kúpelňu a samostatné WC. Kúpelňa má teraz rozmery 2,5 x 2,5 m. Je to paráda, až na ten neporiadok v celom byte.

    gabikao je offline (nepripojený) gabikao

    gabikao
    Dakujem vsetkym za odpovede a typy. Mame byt, tehla, iba jedno WC (1x1,5) a kupelna(2,5x1,5), keby to spojim, tak mam 2,5x2,5. Uvidim, co vymyslim, idem na to siko-koupelny.cz.

    littleboy je offline (nepripojený) littleboy

    littleboy
    Spajat WC s kupelnou je nehygienicke, neestetické a tiez neprakticke. Tvojom pripade by som dokonca zrusil aj tu malu predsienku, ktora okrem toho ze zmensi plochu WC nemá žiadny zmysel, navyše by bola bez priameho vetrania a osvetlenia. Radsej by som urobil samostatny vstup do kupelne priamo z chodby.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Máme v dome 2 kúpeľne spoločné s WC. Kúpeľňa s WC spolu má svoje "čaro" ale len keď je k dispodzícii ďalší záchod. A vážne rozmýšľam o výstavbe tretieho, oddeleného. Doporučujem oddeliť !

    BKJURAJ je offline (nepripojený) BKJURAJ

    BKJURAJ
    O HYGIENE BY SOM NEHOVORIL. NA KLAVESNICI MOBILNEHO TELEFONU JE NIEKOLKO KRAT VIAC BAKTERII AKO NA ZACHODOVEJ MISE

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Ak máš k dispozícií len jedno WC, tak zásadne samostatné! Predstav si, že "zaľahneš do vane", chceš si urobiť príjemnú chvíľku a tu ti bude niekto stepovať a vykrikovať pred dverami. Nemeň to, zabrániš mnohým nezhodám a utrpeniam v rodine.

    istanikova je offline (nepripojený) istanikova

    istanikova
    Za seba môžem povedať, že veľkosť kúpelne je pre mňa veľmi dôležitá. Avšak pri počte členov 5 - by som určite nespájala kúpelňu s WC(ak máte len jednu), ale porozmýšľala by som, či priestor, ktorý máte za WC sa nedá spojiť s kúpelňou. Môžte tam umiestniť sprchový kút a pod. My s manželom už prerábame druhý dom, takže sme si navrhli dve kúpelne (veľké) aj s WC. Lenže naša rodina je len trojčlenná.

    Držím palce pri prerábkach.

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Tak aj my to dnes už máme za sebou, trvalo to 14 dní a celý víkend zametania, umývania a leštenia. Ešte natrieme zárubne a bývame. Pripájam Vám čerstvé foto.
    39.jpg  
    42.JPG  
    1/1

    gabikao je offline (nepripojený) gabikao

    gabikao
    Jamajka, pekneee, my prerabku posuvame na neskorsi termin. Zachod ostane samostatny, ta onicom chodbicka zrejme musi tiez zostat, samostatne dvere z chodby do kupelne sa nezmestia. Takze nic moc riesenie, ale aspon dvere dame na kupelnu so sklom, aby bolo viac svetla. A k zachodu pridame malu sprsku namiesto bidetu. A ostane vana, lebo deturence sa radi cabru. Zatial tolko nase plany.

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Gabi, držím palce, nech sa to podarí. Vyzbroj sa trpezlivosťou a neboj, ten boj s prachom v celom dome vyhráš .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.