Zavrieť

Porady

samozdanie DPH

ahojte ak mám faktúry z ČR uvedené v českých korunách a bez DPH robím to dobre ak ich zadávam do programu MRP typ DPH 46 zadám sumu a vypoíčtam 19% ked si kliknem na čiastky tak mi tam vypisuje dopočítaná dan a tú zaúčtujem ako samozdanenie alebo ako to je? je to faktúra za tovar?

ALEBO MAM POUžíVAť TYP 49 AKý JE TAM ROZDIEL? DAKUJEM ZA POMOC!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JUCUS je offline (nepripojený) JUCUS

    JUCUS
    Ked ide o tovar, ja by som pouzila skor typ 49, skus si precitat paragrafy, ktore su uvedene pri tych typoch a podla toho sa rozhodni, ktory sa ti viac hodi :-)

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    JUCUS Pozri príspevok
    Ked ide o tovar, ja by som pouzila skor typ 49, skus si precitat paragrafy, ktore su uvedene pri tych typoch a podla toho sa rozhodni, ktory sa ti viac hodi :-)
    Ak dám 49 alebo 46 nezobrazí sa mi samozdanenie tovaru správne na riadkoch
    7, 8 DP z DPH a následne 19 a 17. Ako správne spraviť samozdanenie - dodanie tovaru v MRP?

    A ešte sa chcem opýtať: halierové vyrovnanie dávame +/- a ukazuje mi to v zozname DPH dokladov v kolonke oslobodené. Je to správne, keďže v DPH priznaní sa výsledok +/- ukáže na r. 13, alebo by to malo byť mimo DPH a nezobraziť v DP?

    Za odpovede ďakujem.

    JUCUS je offline (nepripojený) JUCUS

    JUCUS
    Pri zadavani faktury das typ 49 alebo 46, spravne datumy (dodanie, splatnost, vystavenie fa.), zadas polozky faktury a v pripade cudzej meny aj kurz prepoctu. Pre kontrolu sluzi tlacitko Ciastky, kde mozes skontrolovat aj ciastku dopocitanej DPH. Halierove vyrovnanie by malo byt mimo DPH, inak sa ti to ukaze v DP.

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    JUCUS Pozri príspevok
    Pri zadavani faktury das typ 49 alebo 46, spravne datumy (dodanie, splatnost, vystavenie fa.), zadas polozky faktury a v pripade cudzej meny aj kurz prepoctu. Pre kontrolu sluzi tlacitko Ciastky, kde mozes skontrolovat aj ciastku dopocitanej DPH. Halierove vyrovnanie by malo byt mimo DPH, inak sa ti to ukaze v DP.
    Dakujem, uz som tak zmagorena. Nerobila som to pol roka ua uz z toho nemam sajn. Zabudla som uviesť v texte fa nasu DPH, tak jasne, ze mi to nevypocítalo nic v DP. Uz to mam o.k.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    a ako to musím aj zaúčtovať to samozdanenie 343A/343A tú sumu čomi dopočíta program? myslím DpH?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    timejka200 Pozri príspevok
    a ako to musím aj zaúčtovať to samozdanenie 343A/343A tú sumu čomi dopočíta program? myslím DpH?
    Áno, je potrebné o tom účtovať.

    szokeeva je offline (nepripojený) szokeeva

    szokeeva
    Týka sa samozdanenie DPH aj prepravných služieb,konkrétne:.
    Preprava tovaru zo SR do HU,keď prepravu zabezpečuje prepravca z HU.Dodanie tovaru do EÚ je oslobodené,len neviem čo s prepravou spojenou s týmto predajom.
    Aké máte skúsenosti,ako je to vlastne???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.