Zavrieť

Porady

poplatky v banke

zdravoi vsetkych
mal som ucet v tatrabanke, balik Dynamic, prisiel mi list, ze baliky rusia a navrhli mi iny produkt, za ktory vsak boli dvojnasobne poplatky. tak som siel zrusit ucet v tatrabanke, a musel som zaplatit poplatok za zrusenie uctu, za zrusenie karty.
pytam sa, maju vobec pravo pytat odo mna nejake poplatky, ked z ich strany zmenili a dost vyrazne podmienky - poplatky za sluzby? iny balik v cene ako som mal predtym, alebo nizsej mi nenavrhli a povedali, ze ak nesuhlasim, tak mozem zrusit ucet.
je to podla obcianskeho zakonika v poriadku?
predtym som platil mesacne 2,62 € a teraz mam platit 5 € to je skoro 50% navysenie. Mam sancu reklamovat? este ma v banke zastrasuju ak podam neopravnenu reklamaciu, ze zaplatim 30 €...
si pripadam ako vo feudalizme... (
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Opravím ťa: je 91% zvýšenie. (5 : 2,62 = 1,91 čiže 1,91 násobok pôvodnej sumy. 1 celá v tomto prípade = 100%; 0,91 = 91%)

    malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

    malyklaun
    súhlasím, ale čo s tým, nemám právo sa brániť? šiel som do inej banky, v tatre mi neponúkli náhradu za aspoň približne rovnakú cenu. A ja chcem naspäť svoje poplatky za zrušenie účtu, aj zrušenie karty, veď keď som to všetko zakladal, nevedel som že to takto zmenia. Nie je nejaka opora v občianskom zákonníku?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Mne zatial ziaden list neprisiel, ale z toho, co pises, mam skor pocit, ze to bol LEN list, reklamna kampan, jednoducho lanarili ta na to, aby si si sam a dobrovolne balik zmenil na iny. A ty si to SAM a DOBROVOLNE aj siel urobit, resp. si sa rozhodol ucet zrusit / nikto ta nenutil.

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    malyklaun Pozri príspevok
    zdravoi vsetkych
    mal som ucet v tatrabanke, balik Dynamic, prisiel mi list, ze baliky rusia a navrhli mi iny produkt, za ktory vsak boli dvojnasobne poplatky. tak som siel zrusit ucet v tatrabanke, a musel som zaplatit poplatok za zrusenie uctu, za zrusenie karty.
    pytam sa, maju vobec pravo pytat odo mna nejake poplatky, ked z ich strany zmenili a dost vyrazne podmienky - poplatky za sluzby? iny balik v cene ako som mal predtym, alebo nizsej mi nenavrhli a povedali, ze ak nesuhlasim, tak mozem zrusit ucet.
    je to podla obcianskeho zakonika v poriadku?
    predtym som platil mesacne 2,62 € a teraz mam platit 5 € to je skoro 50% navysenie. Mam sancu reklamovat? este ma v banke zastrasuju ak podam neopravnenu reklamaciu, ze zaplatim 30 €...
    si pripadam ako vo feudalizme... (
    Mne prišiel list, že Tatrabanka pristúpila k automatickej zmene balíka služieb k 01.11.2009 zo súčasného balíka služieb TatraDynamicTB na balík služieb Tatra PersonalTB (bez súhlasu klienta). Možnosť klienta sa tak v Tatrabanke obmedzila na 2 možnosti: prijať nové podmienky alebo isť do inej banky. Dúfam, že tento bohatý vyber možnosti klienta ocenia všetci klienti Tatrabanky. Ja taktiež ako moji kolegovia zvažujem odchod.
    PS: šanca na uznanie reklamácie je minimálna- banka si plne uvedomovala čo koná a má to dobre ošetrené
    plne súhlasím je to feudalizmus

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Lianka Pozri príspevok
    Mne zatial ziaden list neprisiel, ale z toho, co pises, mam skor pocit, ze to bol LEN list, reklamna kampan, jednoducho lanarili ta na to, aby si si sam a dobrovolne balik zmenil na iny. A ty si to SAM a DOBROVOLNE aj siel urobit, resp. si sa rozhodol ucet zrusit / nikto ta nenutil.
    Lianka,
    nebol to len list, a reklamná kampaň. TB automaticky menila všetky účty svojich klientov na http://www.tatrabanka.sk/cms/page/sk...y_sluzieb.html
    Tatra banka prináša nový balík služieb Tatra PersonalTB, vďaka ktorému môžete využívať vaše financie efektívne a bez obmedzení.
    Podrobné informácie o novom balíku služieb nájdete na stránke: http://www.tatrabanka.sk/baliky.
    Akurát tak tri mesiace dáva na balík zlavu 50%, takže človek nebude platiť 5 eur ale len 2,50€. A navyše ak splní podmienky, tak môže mať balík zadarmo. Teda vedenie balíka.

    Tuším treba 10 krát zaplatiť mesačne plat. kartou, a mať dva úverové produkty či čo. A vtedy balík je za 0 €.

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Lianka Pozri príspevok
    Mne zatial ziaden list neprisiel, ale z toho, co pises, mam skor pocit, ze to bol LEN list, reklamna kampan, jednoducho lanarili ta na to, aby si si sam a dobrovolne balik zmenil na iny. A ty si to SAM a DOBROVOLNE aj siel urobit, resp. si sa rozhodol ucet zrusit / nikto ta nenutil.
    Bohužiaľ nebola to len reklama novej služby. Tatrabanka vykonala zmenu automaticky k 01.11.2009 bez súhlasu klienta.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Uff, vdaka za Vase prispevky. Takze mam par tyzdnov na rozmyslenie, co s mojim uctami, nakolko mam na nich len minimalne pohyby a tie nove poplatky sa mi ani po zlave neoplatia.

    malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

    malyklaun
    no ved to... tiez nemam take velke pohyby na ucte a kludne suhlasim s odchodom do inej banky, ale preco mam platit za zrusenie, ked ma vlastne "vyhnali"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.