Zavrieť

Porady

Zapojenie radiatora

Dobry den, chcem sa spytat aky vplyv na ucinnost radiatora ma jeho chybne zapojenie, to znamena ze privod teplej vody je napojeny na spiatocku. Je vobec mozne takto zapojit radiator? Moze to mat za nasledok, ze nebude cela plocha radiatora rovnomerne tepla? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    batyr je offline (nepripojený) batyr

    batyr
    Nechcem to tak zapojiť. Ale pravdepodobne to tak mám zapojené v celom byte. Robila mi to certifikovaná firma a včera som si to všimol. Tak sa pýtam, že čo s tým teraz.

    magor12 je offline (nepripojený) magor12

    magor12
    porad sa s niekym kto sa v tom vyzná,a ak je to tak žiadaj vysvetlenie od certifikovanej firmy. predpokladam však že je to iba tvoj dojem,museli by to byt naozaj babráci keby to dali naopak.

    batyr je offline (nepripojený) batyr

    batyr
    Ved preto sem píšem, aby som sa poradil s niekym kto sa v tom vyzná. A je to zapojené naopak, dnes uz u mna boli z firmy ktorá montáž vykonala a zajtra to idu opravit.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Mne tiež tak jeden "múdry" zapojil polovicu domu. Nehrialo to, tak to potom prišiel na druhý deň opraviť. V pivnici prepojil trubky opačne a potom to hrialo. Akurát že on nebol certifikovaný

    stavbár2 je offline (nepripojený) stavbár2

    stavbár2
    wagner, Ty si nikdy nič nerobil a teda sa ti nemohlo stať, že si niečo poplietol.
    Určite ti to kúrenár nenapojil opačne naschvál. Je viac ako isté, že ho to mrzí a preto by sme mali byť jeden k druhému tolerantnejší.
    Pekný večer.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    stavbár2 Pozri príspevok
    ...preto by sme mali byť jeden k druhému tolerantnejší...
    neviem, prečo by sme mali byť tolerantnejší k fušerskej práci....
    P.S. ešteže to bol "kúrenár", čo to zapojil opačne, a nie elektrikár.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ináč,
    tak premýšlam. Ale mne sa nezdá to opačné zapojenie. U nás v bytovke by potom mali všetci zapojené opačne radiatori. Lebo od času ked vyregulovali kúrenie, tak neviem čo to je ... teplý radiátor na spodu... proste do polovice je teplý a zvyšok studený.

    A pochybujem, že by pri 60 bytoch sa pomýlili. Hm?

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Radiator by mal byť správne napojený zhora vstup a dolu výstup. Opačne to nebude fungovať ani s obehovým čerpadlom. Mám to vyskúšané.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Xanti Pozri príspevok
    Ináč,
    tak premýšlam. Ale mne sa nezdá to opačné zapojenie. U nás v bytovke by potom mali všetci zapojené opačne radiatori. Lebo od času ked vyregulovali kúrenie, tak neviem čo to je ... teplý radiátor na spodu... proste do polovice je teplý a zvyšok studený.

    A pochybujem, že by pri 60 bytoch sa pomýlili. Hm?
    Tu sa mohlo stať, že zapojili zle čerpadlo. Tlačí vodu do spiatočky.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    kero64 Pozri príspevok
    Tu sa mohlo stať, že zapojili zle čerpadlo. Tlačí vodu do spiatočky.
    Myslíš? A za dva roky na to nikto neprišiel?
    Btw. tento fenomeeeen som si všimla aj pri známych. V každej bytovke kde bolo vyregulované kúrenie, kúria radiatori dopoly.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Xanti Pozri príspevok
    Myslíš? A za dva roky na to nikto neprišiel?
    Btw. tento fenomeeeen som si všimla aj pri známych. V každej bytovke kde bolo vyregulované kúrenie, kúria radiatori dopoly.
    Ja to netvrdím, že je to tak určite. Je to jedna z možností. Treba sa na to spýtať kompetentných.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    kero64 Pozri príspevok
    Ja to netvrdím, že je to tak určite. Je to jedna z možností. Treba sa na to spýtať kompetentných.
    Odpoved kompetentných :
    ta to tak ma byť, šicke tak maju. .....

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    stavbár2 Pozri príspevok
    wagner, Ty si nikdy nič nerobil a teda sa ti nemohlo stať, že si niečo poplietol.
    Určite ti to kúrenár nenapojil opačne naschvál. Je viac ako isté, že ho to mrzí a preto by sme mali byť jeden k druhému tolerantnejší.
    Pekný večer.
    Neviem čo rýpeš. Také niečo sa kúrenárovi nemá čo stať. A to nebola jediná chyba, čo mi zle spravil. Už mi dva krát musel pretesňovať ventily - nevieš asi prečo? Asi preto, že nevie ani ventil poriadne utesniť. Až som sa naštvala a zavolala som si druhého kúrenára. Odvtedy je pokoj. Takže to, že som napísala že "múdry", tak som to vôbec neprestrelila. Môžem povedať, že som mu veľmi tým polichotila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.