Zavrieť

Porady

Opaľovanie - reakcia na slnko

Milé poraďáčky. Možno niektorá z Vás má podobný problém. Máme takmer leto - čas dovoleniek. Po 5 dňoch pri mori sa mi na dekolte vysypú drobné vyrážky - krupička a svrbia. Snažím sa postupne pred dovolenkou opaľovať, ale stáva sa mi to vždy. Neviete niekto poradiť ako proti tomu bojovať?
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja si vždy pred dovolenkou, no ale aj pre opaľovaním u nás dám namiešať v lekárni mastičku na citlivú pokožku. Neviem, ako sa volá, len poviem svoj problém magistre v lekárni a bez problémov mi to urobia. Praktizujem to už asi 8 rokov a odvtedy som spokojná!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

ja mam podobny problem, ale prisla som na to, ze to suvisi s opalovacim kremom, resp. vysypem sa vzdy, ked pouzijem vysoky faktor - len pri olejovej konzistencii pripravku. Pri mlieku sa mi to nestalo. Treba si najst asi opalovaci prostriedok, ktory ti bude vyhovovat.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Môj manžel presne tak isto. Hlavne po Nivei, lebo je parfumovaná. Trochu menej po Daylongu, ten znáša najlepšie. A nesmie sa spáliť, napr. keď sa nenatrie vôbec aj keď je na slnku len chvíľu. Bolo nám povedané, že je to alergia na slnko.
0 0
Bibika22 Bibika22

Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

Dievčence takýto problém mám každý rok spolu s dcérou. Absolutne mi nič nepomáhá. Vyskúšala som aj lacné aj celkom drahé opaľováky aj bez nich, ale vždy som po troch dňoch celá vyhádzaná a strašne to svrbí. Vždy si poviem, že tento rok si na to dám niečo špeci, ale vždy to dopadne rovnako. Najskôr machrujem, ako sa pekne dotmava opálim, a potom som zatvorená vnútri a napchávam sa Dithiadenom a natieram Kuteritom, aby som to vôbec nejako prežila. Asi dám na moju kožnú lekárku a budem celé leto chodiť v tričku aj do vody.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

ja mám partnera,ktorý mal tieto problémy a tak už 2-3 mesiace pred letom ho kŕmim vitamínom A (alebo mu kúpim vitamíny od firmy JAMIESON-komplex určený na leto)
Odvtedy nemá žiadne problémy,dokonca ani sa nespáli hoci má najhoršiu pokožku akú si len viete predstaviť.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Môj manžel si kvôli tomu na jednej dovolenke kúpil namiesto Nivei, z ktorej sa vyhádzal taký drahý oranžový olej s karoténom. Nezabralo to, ale zato úspešne zničil všetky tričká, ktoré tam mal so sebou.
Dcéru začala strašne svrbieť vlasová pokožka hlavy, úplne hrozne, tak tá si to vtierala do vlasov a tam to výrazne zmiernilo svrbenie.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Preto som Vám napísala, že to áčko treba užívať aspoň 2-3 mesiace pred, pretože na dovolenke je už neskoro.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Ja by som tej pani tie vyrážky tak jemne masíroval :-))))) možno že by aj prešli
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja mám už roky alergiu na slnko a tiež pred letom dva mesiace začnem užívať betakarotén, chodím do solária ,kde si dávam len minimum minút a s tými opaľovacími krémami je to otázne , už som skúšala rôzne aj drahé aj lacné a aj Daylong ,moc nepomohol. Mne sa robia fľaky , ktoré ale nesvrbia. Vlani som bola pri mori a napriek všetkým mojim snahám sa mi fľaky urobili opäť. Boli tam však výborní mladí ľudia , ktorí mi na tie moje fľaky dali krém - Eucerin - je to rovno na alergiu opaľovací krém. Fľaky sa mi stratili a potom som sa mohla slniť bez problémov.Alergia sa viac neobjavila a používala som potom už iný krém.Nedá sa kúpiť u nás , oni ho mali z Rakúska.Takže kto má možnosť , pozháňajte si ho. Mne ho priniesla dcéra z Nemecka , tam sa dokonca aj vyrába. Dostať rôzne faktory, mne vtedy dali 15. Má len jednu chybu - že ho u nás nedostať.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
baranovicova
Milé poraďáčky. Možno niektorá z Vás má podobný problém. Máme takmer leto - čas dovoleniek. Po 5 dňoch pri mori sa mi na dekolte vysypú drobné vyrážky - krupička a svrbia. Snažím sa postupne pred dovolenkou opaľovať, ale stáva sa mi to vždy. Neviete niekto poradiť ako proti tomu bojovať?
Je mi Vás veľmi lúto, aj ja som mala pred rokmi podobný problém. Jedna stara pani doktorka-kožiarka mi poradila, aby som od apríla užívala vitamín B/ale už si nepamätám číslo vitamínu/, obchodný názov to malo BEPELA. Ak už nie je pod týmto názvom v predaji, staršie magistry si to určite budú pamätať a poradia. Užívala som to asi 5 rokov, vždy od apríla do septembra a potom alergia prešla. Možno by to pomohlo aj Vám.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Je to už asi pätnásť rokov, čo mi skúsená staršia lekárka povedala, keď deti boli ešte celkom malé, že pol hodiny pred slnením si zobrať polovičku alebo celý acylpirín. Už si nepamätám dôvod, že prečo, ale s opaľovaním nemáme žiadne problémy ani my a ani okruh ľudí, ktorým som to povedala.
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Ja mám tiež také problémy, po prvom dni na slnku sa mi vyhoria na koži červené hrudky a svrbí ma celé telo. Prvýkrát sa mi to stalo pred 6 rokmi, najprv som skúšala sedieť na pláži v tričku, ale nepomáhalo to. Dokonca som už ani nemohla ísť do vody, lebo sa mi hneď vyhodili vyrážky. Nikdy som však na to nebrala žiadne tabletky, ale vraj na to pomáhajú aj nejaké homeopatiká (akurát, že neviem ich presný názov). Poradila mi ich kolegynka, ale tá tiež nevedela názov. Minulý rok pred dovolenkou som sa rozhodla, že ich vyskúšam, ale nezohnala som v lekárňach nič, len klasické tableky proti alergii. Po tých tabletkách som však hrozne ospalá. Tak som to nakoniec riešila na dovolenke tým, že som celý čas sedela pod slnečníkom v tieni a po každom kúpaní som sa sprchovala pod čistou (neslanou) vodou. A musím poklopať, dopadla som celkom dobre. Koža mi sčervenala len na nohách, ktoré som sem tam vystavovala na slniečko.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

mne sa vždy začiatkom leta, keď začne byť väčšie slnko, taktiež vyhadzujú hlavne na rukách, plechiach a na pokožke hlavy drobné červené vyrážky. Osvedečil sa mi ako účinný proti nim FENISTIL Gél.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Ja používam Microsun 20 , nakoľko mám tiež problémy. Nie je to úplne bez problémov,ale podstatne lepšie. A keď je to veľmi zlé, natieram si problémové miesta takým krémikom na detskú prdelku - Baby Bubchen - ono to vysušuje, ale zároveň chráni.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja mám alergiu na slnko cca 3 roky. Predtým som nikdy problémy nemala, bola som vyslovene slnečný typ. Začalo mi to s jarným slniečkom, stačilo, že som prešla 500m do škôlky pre syna a večer som si išla doškriabať krk - síce, nič na ňom nebolo vidno, ale svrbelo to neskutočne. Takto som prežila aj dovolenku v Grécku - so šatkou na krku a dekolte, napriek užívaniu Betakaroténu od januára a krému s asi 25 faktorom! O rok na to sa mi pridali ruky a po 3 dňoch pri mori som sedela na pláži v mužovej bielej košeli s vyhádzanými rukami, dekoltom a krkom a bolo po príjemnej dovolenke. Žiadne antihistaminiká mi nepomáhali.A žiaľ aj viditeľné stopy mi na rukách ostali, po tých svrbivých vyrážkach. Tento rok fakt neviem ako to poriešim.
0 0
Bibika22 Bibika22

Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

sklenkova
ja mám partnera,ktorý mal tieto problémy a tak už 2-3 mesiace pred letom ho kŕmim vitamínom A (alebo mu kúpim vitamíny od firmy JAMIESON-komplex určený na leto)
Odvtedy nemá žiadne problémy,dokonca ani sa nespáli hoci má najhoršiu pokožku akú si len viete predstaviť.
+

Veľmi by so to s tým vitamínom A nepreháňala, lebo ten sa v tele akumuluje a môže spôsobiť zasa iné problémy.
0 0
Gabriela Horváthová Gabriela Horváthová
Ak môžem poradiť neopaľujte sa vôbec.
Boli sme v Horvátsku a opálila som sa úplne do hneda. Tak som sa tešila a keď sme prišli domov o pár mesiacov pozdejšie mi vyšli tmavo-hnedé fľaky a od vtedy sa ich neviem zbaviť.


gigi
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Niekedy sa aj veľa znamienok objaví, vraj je to dôsledok spálenia pokožky.
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

Podobné problémy s alergiou na slniečko má aj môj manžel. Jednu dovolenku pri mori sa vysypal úplne celý a potom sa už viac vôbec nemohol opaľovať, všetko ho svrbelo a takmer celú dovolenku potom strávil v tieni pod slnečníkom.
Moja osobná rada je - treba sa opáliť, pokiaľ to možnosti dovolia, ešte pred dovolenkou pri mori. Solárko by som so slniečkom určite nekombinovala, neodporúčajú to ani lekári. Buď sa človek opaľuje len v solárku, alebo len na slniečku. Spolu určite nie a v poslednej dobe som počula, že solárko je veľmi nebezpečné, vraj spôsobuje rakovinu - to je správa z telky, nakoľko sa jej dá veriť, to je na každom z nás.
A dobré je zakúpiť si aj dobrý, kvalitný opaľovací krém. My sme tiež vyskúšali viacero,
nebol až tak strašne drahý, ale pomohol.

Pekný deň, Monika.

PS - Ak by ste zašli k lekárovi, pravdepodobne by povedal, že kto má silnú alergiu na slniečko, by sa opaľovať vôbec nemal.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Máš pravdu. A solárko vôbec nevytvorí "základ" na ďalšie opaľovanie, lebo to neprenikne do pokožky tak, ako normálne slnko. To je len klam a zdanie, že je to to isté.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať