Zavrieť

Porady

Dan z pozemkov

K mojmu pozemku bolo dna 20.12.2006 vydane rozhodnutie o stavebnom povoleni. Dotknute strany mali lehotu na vyjadrenie 15 dni. Avsak sam som si zohnal podpisy s tym ze dna 22.12.2006 vsetci podpisali cestne prehlasenie ze sa vzdavaju prava na odvolanie.
Kedy je rozhodujuci den pre podanie k dani z pozemkov na rok 2007? Je to ked stavebne povolenie nadobudlo pravoplatnost? Ktory to je den 20.12.2006, 22.12.2006 alebo 15 dnova lehota (prac. dni) co pripada na 15. 01.2007?

Dalsia moja otazka je ze ci musim podavat danove priznanie kedze za rok 2006 bol pozemok evidovany ako zahrada? V obci mi tvrdia ze nie ale podla mna sa zmenila charakteristika pozemku a tato rozhodujuca zmena nie je zmenou z rozhodnutia obce, tak by som ich mal informovat a to novym dan. priznanim.

Kedy mam teda podat dan. priznanie teraz za rok 2007 alebo az do 31.01.2007 za rok 2008?

Dakujem.

Mirosav Kyselica
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Zbehni na stavebný úrad, ktorý ti vydal stavebné povolenie, nech ti vyznačia právoplatnosť rozhodnutia a ten dátum, ktorý ti tam dajú ako deň nadobudnutia právoplatnosti, ten je správny.

    A uvažuješ správne: ak ti bolo vydané stavebné povolenie, pozemok je stavebný, je to zmena a ty musíš podať nové daňové priznanie, lebo pri stavebnom pozemku je vyššia sadzba dane, ako pri záhrade.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.