Zavrieť

Porady

Rozvod a dlhy

S manzelom uz nemame okrem deti nic spolocne a preto chcem podat ziadost o rozvod. Chcela by som sa spytat ako vlastne rozvod a veci okolo neho prebiehaju. Rozvedu nas autamaticky alebo budeme musiet ist do nejakej poradne. Manzel totiz nechce suhlasit s rozvodom, kym nenavstivime poradnu a neskusime to riesit takto, Ja vsak uz zaujem namam, neverim ze sa nieco zmeni. Manzel sice nepije, ne hra a pod ale uz k nemu nic necitim a nevidim ine riesenie len rozvod.
Okrem toho manzel ma velky dlhy zo zivnosti, ktore splaca exekutorom. Maju tieto dlhy nejaky vplyv po rozvode na mna aj ked vznikli z jeho zivnosti? Je to socialka, zdravotna a pod. A ak by sa s nim nieco stalo dedime tieto jeho dlhy my, tada ja a deti? Budeme ich musiet splacat namiesto neho? Dakujem. Sona
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Treba trošku pogoogliť, je veľa stránok, ktoré opisujú čo ako všetko s rozvodom a nájdeš tam aj návrhy vzory . http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/tag/rozvod/

    A aj ked navštíviš poradňu tak to neznamená, že ťa tam budú presviedčať o tom aby si sa nerozviedla. Skôr ti to pomôže ujasniť si vzťahy. Mimochodom, aj psycholog z poradne môže napísať vyjadrenie na súd, kt. Ti môže pomôcť k rýchlejšiemu rozvodu.

    A ak by sa niečo stalo, tak samozrejme dlhy pred rozvodom dedíš ty aj deti. Po rozvode dedia deti po manželovi, ak sa nevzdajú dedičstva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.