Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo _vystabvba inzinierskych sieti

Dobry den,
chcela by som vas poprosit o vzor zmluvy o dielo na vystavbu inzinierskych sieti na pozemku.
Popis situacie
V maji 2007 sme s investorom podpisali Zmluvu o buducej zmluve na pozemok a zaplatili cca 80% celkovej ceny za pozemok + IS, kde kupna cena za pozemok spolu s IS boal stanovena na sumu napr. 1000,-SKK
V dnesnych dnoch, samozrejeme po natahovani, sme dostali na pripomienkovanie kupnu zmluvu na pozemok, ktory je definovany ako orna poda, kde cena za m2 pozemku je 800/m2 a na zmluvu o dielo kde cena za IS je 200SKK x velkost pozemku.
Co sa tyka pozemku, tak v podstate na zakalde 80% zalohy je splatena cela suma za pozemok, otazne ostava vynatie z podneho fondu. Preto by som chcela poradit,ako postupovat, aby pozemok bol definovany ako stavebný pozemok - kedze je potreben dokladovat jeho kupu na ucely stavebneho sporenia. Alebo je mozne na ucely stavebenho sporenia dokaldovat aj kupu ornej pody, ak existuje uzemne rozhodnutie na vystavbu. Su s vynatim ornej pody z pozemkoveho fondu spojene nejake naklady a ak ano v akom rozsahu.
Co sa tyka zmluvy o dielo chcela by som poprosit o vzor Zmluvy o dielo na IS s tym, ze zvysok ceny bude doplateny az po odovzdani IS sieti do uzivania, resp. po ich kolaudacii.
A este jedna otazka, je mozne dolozit an ucely stavebneho sporenia aj zmluvu o dielo na IS na predmetny pozemok?
Dakujem,
Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Mám to chápať tak, že ide o väčší pozemok, ornú pôdu, na ktorú na základe zastavovacej štúdie bolo vykonané územné konanie ?
    V tom prípade nie je problém so zmenou charakteru využitia. Dáš si osadiť stavbu (cca 100 m2) - a na ten pozemok požiadaš o vyňatie z pôdneho fondu a zároveň aj o stavebné povolenie. Nemeň charakter celého pozemku, lebo počas výstavby ( cca 2 roky) by si musela platiť daň z nehnuteľnosti ako zo stavebného pozemku z celej parcely.

    janka511 je offline (nepripojený) janka511

    janka511
    Ide o kupu pozemku, ktora je kalsifikovana ako orna poda o velkosti cca 5a. Je sucastou lokality, kde su vsetky parcely definovane ako orna poda a v obc existuje uzemne rozhodnutie na vystavbu v tejto lokalite. Ale kedze ma vstupiti do platnosti nvy zakon, ktory by spoplatnoval preklasifikovanie pody na stavebny pozemok tak sa zaujimam o to, ako postupovat, aby to bolo uz pri kupe definovane ako stavebny pozemok. Ci mozme pozaidat predavajuceho,a by to preklasifikoval na stavebny pozemok ako celok.

    Zmluva o dielo _vystabvba inzinierskych sieti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.