Zavrieť

Porady

Príjmy nesúvisiace s podnikaním

Ahojte, máte niekto skúsenosti s dokazovaním príjmov nesúvisiacich s podnikaním pri daňovej kontrole? Mám na účte totiž vrátenie peňazí od kamaráta cca 50 tis. Sk a zaujíma ma ako dokázať že tieto peniaze nie sú príjmom súvisiacim s podnikaním
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak dokážete, že ide o pôžičku kamarátovi a bezúročnú (zmluva), kt. bola účtovaná ako VNZD, tak vrátenie je PNZD

    matkovci je offline (nepripojený) matkovci

    matkovci
    Problem je ten ze uctujem v sustave jednoducheho uctovnictva a kamarat dostal peniaze na ruku a vratil ich na ucet ktory mam nahlaseny na danovom urade

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    matkovci Pozri príspevok
    Ahojte, máte niekto skúsenosti s dokazovaním príjmov nesúvisiacich s podnikaním pri daňovej kontrole? Mám na účte totiž vrátenie peňazí od kamaráta cca 50 tis. Sk a zaujíma ma ako dokázať že tieto peniaze nie sú príjmom súvisiacim s podnikaním

    Asi by som to nedávala ako príjem NDZ,dalaby som si výdavkový pokl.doklad z pokladne a príjem cez banku - teda ako priebežnú položku, bude to ako vklad hotovosti z pokladne na účet. Ak by niekto kontroloval banku, tak jednoducho zdôvodníš podľa toho čo si písal o čo išlo. Ak to takto preženieš cez priebežné položky nebude to také nápadné.
    Ale isto by som sa vyvarovala takýchto pohybov na podnikateľskom účte

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    matkovci Pozri príspevok
    Vdaka za rady. A co v pripade ze mam pausalne vydavky?
    tak učtovnictvo nevedieš, len evidenciu faktur, príjmov... v tom prípade ťa v podstate ani nemusí trápiť vklad hotovosti na Bu nesúvisiace s podnikaním, príjem dokazuješ na základe faktúr, prípadne reg.pokladne....

    matkovci je offline (nepripojený) matkovci

    matkovci
    Aby som upresnil, spolupracujem ako sprostredkovatel s jednou firmou a som odmenovany provizne. Znamena to ze mojim prijmom je len to co mam na proviznom listku a zaroven na vypise z bankoveho uctu a vsetko ostatne ma netrapi? Ten provizny listok je totiz danovy doklad. Teda ak mi zajtra posles 10 tis. tak je to ok? Bolo to vlozene prevodom, nie v hotovosti

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Hovoríš ,že svoje príjmy a výdavky zdaňuješ paušálne , no aj v tomto prípade musíš viesť nejakú evidenciu. Ja by som postupovala nasledovne: požičala som kamarátovi? Vypíšem si výdavkový PD ,kde mi kamarát hodí jeden autogram, že peniaze skutočne prijal a keď mi ich vráti? predsa nie je problém ,či mi ich vráti na účet , alebo v hotovosti /PPD/ veď mám dva doklady dala som- vrátilo sa mi a hlavne, že korunky sú opäť doma- u mňa.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    matkovci Pozri príspevok
    Aby som upresnil, spolupracujem ako sprostredkovatel s jednou firmou a som odmenovany provizne. Znamena to ze mojim prijmom je len to co mam na proviznom listku a zaroven na vypise z bankoveho uctu a vsetko ostatne ma netrapi? Ten provizny listok je totiz danovy doklad. Teda ak mi zajtra posles 10 tis. tak je to ok? Bolo to vlozene prevodom, nie v hotovosti
    Veď práve, že je to doklad, tak ho uchovávaš a zdaňuješ iba tie príjmy, ktoré máš ako sprostredkovateľ, za predpokladu, že nemáš ešte ďalšie aktivity.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Mozem este doplnujucu otazku?

    Akym systemom je potrebne viest evidenciu prijmov, zasob a pohladavok? Je potrebne viest aj evidenciu vydavkov v pripade, ze by prekrocili 40%?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.