Zavrieť

Porady

RZD v Money

Ahojte, chcela by som sa spýtať ohľadom ročného zúčtovania dane v Money S3. Urobila som ho bez problémov, len neviem, ako zúčtovať preplatok z RZD so záväzkom, ktorý mi vyšiel z miezd.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Pri zaúčtovaní miezd Ti automaticky odpočíta v záväzkovom doklade preplatky dane, pokiaľ ich máš dobre zadané vo výplatách.

    Alexa.k je offline (nepripojený) Alexa.k

    Alexa.k
    Calinka Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som sa spýtať ohľadom ročného zúčtovania dane v Money S3. Urobila som ho bez problémov, len neviem, ako zúčtovať preplatok z RZD so záväzkom, ktorý mi vyšiel z miezd.
    Ak som dobre pochopila hovoríš o zaučtovaní priamo v účtovníctve ...
    Ak účtuješ mzdy cez ostatné záväzky tak účtuješ pridáš doklad-vyplníš formálne znaky-pridáš rozúčtovaciu položku - zaúčtuješ preddavok, pridáš položku-zaúčtuješ preplatok s mínusom, nedoplatok plusom-prípadne jednotlivé RZD rozúčtuješ na samostatné účty ak máš rozšírenú anal.

    ak som nepochopila a chcela si - ako vysporiadaš daň RZD v mzde - tak postupuješ takto - pridáš kartu mzdy, edituješ všetky veci ako obyčajne, potom na záložke Vyúčt. zamestnanec ľavý stlpec úplne dole nedoplatok / preplatok vysporiadaš daň RZD

    ...ak si chcela niečo úplne iné tak povedz, trápim sa MONEY S3 už 7 rokov, možno ti budem vedieť poradiť... Alexa

    Calinka je offline (nepripojený) Calinka

    Calinka
    Obom vám moc ďakujem za odpovede

    Zapísala som preplatky na kartách do kolonky "Nedoplatok/preplatok". Vystavilo mi to záväzkový doklad s mínusovou sumou (záväzok - RZD).

    V ďalších mesiacoch budem robiť zápočty k tomuto dokladu?

    "Ak som dobre pochopila hovoríš o zaučtovaní priamo v účtovníctve ...
    Ak účtuješ mzdy cez ostatné záväzky tak účtuješ pridáš doklad-vyplníš formálne znaky-pridáš rozúčtovaciu položku - zaúčtuješ preddavok, pridáš položku-zaúčtuješ preplatok s mínusom, nedoplatok plusom-prípadne jednotlivé RZD rozúčtuješ na samostatné účty ak máš rozšírenú anal."

    asi mi niekto stojí na kábly, ale toto som vôbec nepochopila . Môžeš mi to prosím, vysvetliť trochu viac "polopaticky"?

    Alexa.k je offline (nepripojený) Alexa.k

    Alexa.k
    V ďalších mesiacoch budem robiť zápočty k tomuto dokladu?
    Áno, ak máš nastavené automatické zaúčtovanie miezd vytvára ti doklady automaticky podľa nastavení. Potom preplatky započítaš s preddavkami na daň.

    Ak účtuješ mzdy cez ostatné záväzky tak účtuješ pridáš doklad toto je ak nemáš nastavené automatické zaučtovanie
    -vyplníš formálne znaky ...VS, adresa ...
    -pridáš rozúčtovaciu položku ...pre rýchle zaúčtovanie položiek ktoré nepoužívaš často si nemusíš robiť predkontácie, v ľavom dolnom rohu máš okienko s roletkou položka normálna/rozúčtovacia... účtuješ priamo z osnovy
    -zaúčtuješ preddavok ... ja účtujem v jednom doklade preddavok aj RZD aby som si ušetrila jeden zápočet ... aj v prehľade to máš uvedené v jednom mesiaci, ale aj účtovanie v dvoch dokladoch je OK
    -zaúčtuješ preplatok s mínusom, nedoplatok plusom ... viď predošlé
    -prípadne jednotlivé RZD rozúčtuješ na samostatné účty ak máš rozšírenú anal. ... niektoré firmy majú analytické účty na každého zamestnanca, ak máš viac ako 10 zamestnancov a neúčtuješ len mzdy je to malá samovražda, ale je to super na prehľad a aj chyba zaúčtovania sa hľadá ľahšie...

    asi mi niekto stojí na kábly, ale toto som vôbec nepochopila . Môžeš mi to prosím, vysvetliť trochu viac "polopaticky"?
    ... nemyslím si že ti niekto stojí na kábly ... málo báb pozná všetky veci čo program ponúka... pracujem s ním už dlho a stále nájdem niečo nové ...

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    ahojte, môže mi niekto poradiť, dala som si vytlačiť ročné zúčtovanie preddavkov na daň, ale ručne som ho upravila, lebo robím len od pol roka, tak som dorátala- r. 0-hrubé mzdy a poistné, r. 1 - čisté mzdy, na daňovníka mi zostáva 95.616. Ale potom mi zdaniteľnú mzdu hodilo mínusom, je to dobre, nemá tam byť nula? ďakujem

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    pracovala celý rok, ale s minimálnou mzdou: takže pol rok som si nazrátavala, polrok mám v počítači, vyšlo mi : r. 0 úhrn príjmov hrubých 92863, povinné poistné 12453= základ dane 80410, nezd.čiast. 95616, r. 3 zdaniteľná mzda mínus 15.206,-, len to som chcela, či je to dobre a či by tam nemala byť potom nula? ďakujem pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.