Zavrieť

Porady

Personálna agentúra

Ahojte,
mám takú otázku, známa bola tri roky zamestnaná v personálnej agentúre na TPP, na dobu neurčitú. Tvrdí, že ju vyhodili ako tehotnú, a že je to v súlade so zakonníkom práce. Mne sa to teda nezdá, má pravdu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    nemá pravdu a určite jej ako dôvod na ukončení PP nedali tehotenstvo. Keď nemáš danú výpoveď pred sebou, je zbytočné o niečom polemizovať, ako by čo malo byť, keď nevieš, ako to je.

    Marian386 je offline (nepripojený) Marian386

    Marian386
    Zdravim,chcel by som sa opytat,ked sa niekto zamestna cez agenturu a ona mu sprostredkuje pracu,ten pracovnik dostane aspon minimalnu mzdu na svoj ucet,ako je to napriklad s dovolenkou?...Ci ma porovnatelne prava ako riadny zamestnanec.Dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marian386 Pozri príspevok
    Zdravim,chcel by som sa opytat,ked sa niekto zamestna cez agenturu a ona mu sprostredkuje pracu,ten pracovnik dostane aspon minimalnu mzdu na svoj ucet,ako je to napriklad s dovolenkou?...Ci ma porovnatelne prava ako riadny zamestnanec.Dakujem.
    Áno,stane sa zamesrtancom s právami a povinnosťami ako ostatní.

    Marian386 je offline (nepripojený) Marian386

    Marian386
    A s tym platom ako?Dostane na svoj ucet aspon tu minimalnu mzdu?Kedze nieco zrejme dostava agentura.Jemu posiela peniaze na ucet agentura?Aj pracovnu zmluvu uzavrie s agenturou?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marian386 Pozri príspevok
    A s tym platom ako?Dostane na svoj ucet aspon tu minimalnu mzdu?Kedze nieco zrejme dostava agentura.Jemu posiela peniaze na ucet agentura?Aj pracovnu zmluvu uzavrie s agenturou?
    Zamestnanec obdrží mzdu podľa PZ.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tweety
    Zamestnanec obdrží mzdu podľa PZ.
    .....i keď to nie je niekedy pravda - záleží podľa "agentúry".
    Syn onehdá - ako zamestnanec agentúry (čo sa niekoľkokrát na HNOJke prezentovala) - dostával len 50% z toho, čo vyplatila firma, ktorej bol "prenajatý". Pri 700€ plate od firmy mu agentúra vyplatila vždy 50% - 350€ - ostatné si stiahli ako "réžiu".

    Personálna agentúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.