Zavrieť

Porady

Platby za spotrebu vody

Byt máme v osobnom vlastníctve. Mám v byte namontované vodomery osobitne na teplú a studenú vodu. Doteraz mi správca účtoval platby za spotrebu vody podľa skutočnej spotreby odpísanej z vodomeru. Teraz mi poslal opravenú vyúčtovanie, kde je prepočítaná skutočná spotreba nejakými koeficientami. Je to O.K.? nemám platiť len za skutočnú spotrebu vody? Ak je koeficient v poriadku, kto stanovuje takýto koeficient prepočtu a kde si môžem skontrolovať jeho výšku?
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Čitateľ Pozri príspevok
    Byt máme v osobnom vlastníctve. Mám v byte namontované vodomery osobitne na teplú a studenú vodu. Doteraz mi správca účtoval platby za spotrebu vody podľa skutočnej spotreby odpísanej z vodomeru. Teraz mi poslal opravenú vyúčtovanie, kde je prepočítaná skutočná spotreba nejakými koeficientami. Je to O.K.? nemám platiť len za skutočnú spotrebu vody? Ak je koeficient v poriadku, kto stanovuje takýto koeficient prepočtu a kde si môžem skontrolovať jeho výšku?
    Ďakujem za odpoveď
    Je to v poriadku, všade sa platí za prepočítanú spotrebu vody. Ak si dáš vyhľadať na porade podľa kľúčových slov, napr. [SEARCH]koeficient spotreby[/SEARCH], tak nájdeš o tom veľa popísaného.

    V stručnosti ide o to, že súčet spotreby jednotlivých domácností, nameraný jednotlivými vodomermi v bytoch, sa môže líšiť od celkovej spotreby v dome. Zapríčiňujú to rôzne odchýlky meračov, nelegálny odber, odber v spoločných častiach domu (napr. na upratovanie, či polievanie), únik vody pri oprave stúpačiek a pod. Tento rozdiel spotreby musia majitelia bytov znášať, preto sa to medzi nich rozpočítava podľa ich skutočnej spotreby.

    Doporučujem ti prečítať si túto tému, tam je veľa užitočných informácií:

    http://www.porada.sk/t19068-meranie-...eficienty.html
    Naposledy upravil Chobot : 03.01.08 at 10:01

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Merace na studenu vodu nie su fakturacnymi meracmi, ale iba pomerove merace, fakturacne meradlo je na vstupe bytoveho domu, takze tam je rozhodujuci udaj spotreby vody, ktory sa rozrata v pomere meracov. Na vsetupe domu su uz aj fakturacne merace teplej uzitkovej vody, takze sa plati iba za skutocne odobranu vodu v bytovom dome a nie aj straty v rozvodoch od kotolne. Takze aj dany odber sa potom musi rozratat v pomere, v akom sa podielali na odbere vlastnici bytov.A ide tu o presnost meradiel, fakturacne su vo vyssej triede presnosti, takze vzajomne odchylky mozu sposobit aj vacsi rozdiel, nez sa zda.Najma ak fakturacne je v plusovej tolerancii a pomerove ostatne v minusovych toleranciach.Co zakon dovoluje.

    Platby za spotrebu vody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.