Zavrieť

Porady

urad prac, mandantna zmluva

dobry den,

vedeli by ste mi prosim poradit v nasledovnej veci?

kamoska je evidovana na urade prace..rozhodla sa spolupraovat s poistovnou na zakladna mandatnej zmluvy.

zaujima ma, ci ak napr. podpise mandatnu zmluvu napr. 15. decembra, nasledne sa spolu zo zmluvou pojde odhlasit z evidencie,

ci este stat za nu v tomto mesiaci odvedie odvody? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    nicky2003 Pozri príspevok
    dobry den,

    vedeli by ste mi prosim poradit v nasledovnej veci?

    kamoska je evidovana na urade prace..rozhodla sa spolupraovat s poistovnou na zakladna mandatnej zmluvy.

    zaujima ma, ci ak napr. podpise mandatnu zmluvu napr. 15. decembra, nasledne sa spolu zo zmluvou pojde odhlasit z evidencie,

    ci este stat za nu v tomto mesiaci odvedie odvody? dakujem
    Dátumom podpísania zmluvy bude z úradu práce vyradená. Za obdobie evidencie na úrade práce zaplatí za ňu štát ZP, za ostatné obdobie si musí ZP zaplatiť sama.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Kedze je uz koniec roka, doplním od 01/2012 je ZP 47,58 €

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    suhlasim len pre info uvadzam sumu zdravotneho poistenie 46,06 Eur mesacne... v prípade vyradenia v priebehu mesiaca sa zaplati alikvotna ciastka z 46,06 za tento mesiac.

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    a len pre info nezarobi mesacne viac ako 139,80 eur tak nebude vyradena z evidencie...

    opravene ano 139,90 Eur
    Naposledy upravil Sarlotka : 04.12.11 at 21:01 Dôvod: preklep

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ak bude spolupracovať s poisťovňou, nemá povinnosť zaevidovať sa na daňovom úrade, kde jej vydajú DIČ?
    V tom prípade ju vyradia z evidencie.
    P.S. Tá suma je tuším 139,91 €.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    rodina1 Pozri príspevok
    Ak bude spolupracovať s poisťovňou, nemá povinnosť zaevidovať sa na daňovom úrade, kde jej vydajú DIČ?
    V tom prípade ju vyradia z evidencie.
    P.S. Tá suma je tuším 139,91 €.
    v tomto prípade jej DÚ pridelí DIČ, má licenciu vydanú NBS tým sa stáva SZČO.....

    inak tá suma sa týka najmä dohôd a suma nesmie presiahnúť 139 .91€ mesačne.....

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    Mila123 Pozri príspevok
    v tomto prípade jej DÚ pridelí DIČ, má licenciu vydanú NBS tým sa stáva SZČO.....

    inak tá suma sa týka najmä dohôd a suma nesmie presiahnúť 139 .91€ mesačne.....
    ano bol to preklep je to 139,90 eur a neuvedomila som si ze bude mat pridelene dic... takze suhlasim...

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    zo stranky uradu prace

    Aplikácia ustanovenia § 6 ods. 2 písm. d) zákona č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o službách zamestnanosti") od 01. 07. 2011
    V súvislosti so zmenou výšky životného minima od 01.07.2011 sa mení maximála výška mzdy alebo odmeny, ktorú môže zarobiť uchádzač o zamestnanie na 139,90 .

    urad prac, mandantna zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.