Zavrieť

Porady

pouzivanie auta sro2 zamestnancom sro1

sro1 poskytuje sro2 sluzby, ktore fakturuje sro1 mesacne a sro 2 ich uhradza. sro 2 vsak chce mne ako zamestnancovi sro1 dat do uzivania vlastne motorove vozidlo,lebo som super a vazia si ma. Problem je vsak v tom, ze jednak som neni zamestnancom sro2 a ani moj zamestnavatel sro1 nechce mat s tym ziadne naklady(ani platit mi benzin, ani platit sro2 za pouzivanie vozidla ani nic) a jednak sro2 nechce po mne, aby som ja osobne cokolvek znasal( ani pouzivanie vozidla ani benzin).Ako to urobit pravne a uctovne,aby sro1 nemala s tym naklady(refakturacia ceny pouzivania a zvysenie faktury za sluzby o zaplateny moj benzin alebo ina forma) a sro2 nemala s tym uctovne problem,ze vozidlo uziva ina osoba a este aj sro 2 mu hradila benzin a pod.

Teda je mozne riesenie ak sro1 na zaklade zmluvy si prenajme vozidlo od sro2, sro 2 bude fakturovat prenajom a sro 1 ho bude musiet zaplatit,,ale kedze sro 1 nechce mat ziadne naklady bude musiet navysit fakturu za poskytovanie sluzieb o sumu prenajmu,co uhradi sro2 a navysit este aj o naklady za benzin,co spravim. Teda sro2 bude fakturovat na zaklade zmluvy napriklad 10.000-sk mesacne za prenajom vozidla sro1, sro 1 poskytne sluzby za 30.000-sk sro2, benzin bude 10.000sk co ja spravim,teda sro 1 vyhodi fakturu 50.000-sk za sluzby akoze(bude tam cena sluzieb, cena za prenajom vozidla a zaplateny benzin) ale v tom pripade bude musiet asi fakturovat este viac, lebo za tych 20.000-sk navyse,co dostane zaplatenych od sro2 musi zdanit ako prijem 19 percentnou danou z prijmu,teda bude sro1 skodovat o 3800-sk ,co nik nechce,ani sro1 ani sro2}teda asi cca 55000-sk),,,ale zasa nechcem ani robit navyse naklady sro2( len pozor sro2 nema v predmete cinnosti prenajimanie hnutelnych veci ani vozidiel)

Alebo co vymysliet? ze budem pouzivat sro2 vozidlo len tak na doveru a budem im davat bloky za benzin, co mi budu preplacat priamo mne a vykazy o vozidle budem pisat ja ale ich bude podpisovat nejaky zamestnanec sro2,ze akoze on to jazdil,aby to mali uctovne ok vo firme a aby mi uhradili naklady za benzin,a zaroven sro1 nebude s tym mat ziadne naklady,alebo co s tym?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

    Jana2004
    V sro2 nech ťa zamestnajú na kratší pracovný čas a potom môžeš používať legálne aj ich vozidlo.
    Jana2004
    V sro2 nech ťa zamestnajú na kratší pracovný čas a potom môžeš používať legálne aj ich vozidlo.

    nie nie, proste nemozem tam figurovat nijak v sro 2 v ziadnom zamestnaneckom vztahu

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    petrixpeto
    nie nie, proste nemozem tam figurovat nijak v sro 2 v ziadnom zamestnaneckom vztahu
    Tak potom nie je ani iné riešenie v medziach zákonov na základe toho čo uvádzaš. To čo navrhuješ v závere, je proti zásadám tejto Porady. V dobrom.
    pozri ale ja potrebujem riesenie,,nie moralizovanie,,sak v medziach zakonov a aj tejto porady nieco vymysliet ako je to mozne,ja nenavrhujem nic,,proste potrebujemriesenie ako ako zamestnaec sro 1 pouzivat vozidlo sro2 a aby mi sro 2 vsetko platitli aj ucty aj pod a nemali problem s blokmi a s tym,ze uzivam ich vozidlo

    pouzivanie auta sro2 zamestnancom sro1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.