Zavrieť

Porady

PN a zmena platiteľa poistného

Zdravím. V marci 08 som mala 3 zamestnancov na PN. Ich vymer. základy boli od 9300 do 13500 Sk. Chcem vedieť, či som mala posielať do zdrav. poisťovne oznámenie o zmene a či za obdobie PN je za nich platiteľom poistného štát. Ich vymer. základ za rok 2008 bude vyšší ako 64327,- Sk V
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    monspa Pozri príspevok
    Zdravím. V marci 08 som mala 3 zamestnancov na PN. Ich vymer. základy boli od 9300 do 13500 Sk. Chcem vedieť, či som mala posielať do zdrav. poisťovne oznámenie o zmene a či za obdobie PN je za nich platiteľom poistného štát. Ich vymer. základ za rok 2008 bude vyšší ako 64327,- Sk V
    Áno, za mesiac marec je potrebné poslať Oznámenie zamestnáv. o poist....

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Prosím Vás, ešte potrebujem odpopveď na to, či je za zamestnancov platiteľom poistného štát?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Počas PN je platiteľom zdrav.poistenia štát. ( a treba nahlásiť zmenu do zdrav.poisťovne)

    mkatka je offline (nepripojený) mkatka

    mkatka
    Zamestnanec je na PN , začiatok PN - zmenu platiteľa, som oznámila ZP. K 31.12. skončil PP - oznámila som ukončenie PP
    k 31.12.2008 ZP. Kedy ukončí PN už neviem, alebo im mám opäť poslať zmenu platiteľa k dňu ukončenia PP?
    Poraďte, prosím.

    mkatka je offline (nepripojený) mkatka

    mkatka
    Kto má nahlásiť na zdravotnú poisťovňu zmenu platiteľa poistného pri ukončení PN, ak je bývalý zamestnanec onemocnel ešte počas trvania pracovného pomeru?
    Vie niekto poradiť?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    On stále figuruje v ich databáze, že je PN, Vy ste ho už odhlásili , lebo ukončil PN PP. Po skončení PN zamestnanec má nahlásiť ukončenie PN v zdravotnej poisťovni. Mala som tento istý prípad.
    Naposledy upravil Andyke : 31.01.09 at 08:54

    mkatka je offline (nepripojený) mkatka

    mkatka
    Andyke Pozri príspevok
    On stále figuruje v ich databáze, že je PN, Vy ste ho už odhlásili , lebo ukončil PN. Po skončení PN zamestnanec má nahlásiť ukončenie PN v zdravotnej poisťovni. Mala som tento istý prípad.
    Ja to chápem rovnako, ale zdrav.poisťovňa tvrdí, že zamestnávateľ mal zároveň so skončením pracovného pomeru nahlásiť s tým istým dátumom aj skončenie PN, čo však nezodpovedá skutočnosti.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Opravila som svoj príspevok č.8, lebo teraz som zbadala, že som napísala, že ukončil PN (správne má byť prac.pomer).
    Ja som mala prípad vo VšZP a podľa mňa nemajú pravdu, lebo neukončil ešte PN-ku, takže nemôžu od Vás požadovať, aby ste nahlásili ukončenie PN.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Je to povinnosť poistenca. Buď sa nahlási po skončení práce na úrad práce a tam to tiež bude dokladovať, alebo bude pracovať u iného zamestnavateľa tak to povie jemu, ale jednoznačne je to jeho povinnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.