Zavrieť

Porady

nezdanitelna cast ZD

Dobry den,
vobec sa nevyznam v mzdach, tak mozno moja otazka bude trivialna.

SZCO chce zamestnat na dohodu o pracovnej cinnosti dvoch ludi. Co treba okrem prihlasenia do poistovne spravit? ich mzda bude mesacne 150 eur.

Maju podpisat vyhlasenie o uplatneni nezdanitelnej casti ZD? Ako sa to potom prejavi na vyplate, resp v uctovnictve? :-/

Budem moc vdacna za trpezlivost a odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    jacekova Pozri príspevok
    je dobre, aby obaja podpisali vyhlasenie a v tom pripade sa za nich nebude odvadzat dan

    treba sa prihlasit na DU ako platitel dane zo zavislej cinnosti a stvrtrocne podavat nulove vykazy (ak sa vyska mzdy nezmeni a dan bude stale vychadzat nula)
    Len doplním Katku, dohodár, ktorý je evidovaný na úrade práce a poberá podporu v nezamestnanosti, môže na dohodu zarobiť maximálne 136,52 Eur, ak by zarobil viac, príde o podporu.
    A ďalej tento dohodár by mal aspoň jeden deň dopredu oznámiť úradu práce, že bude vykonávať dohodu u zamestnávateľa, inak ho vyradia z úradu práce.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    monyque Pozri príspevok
    jeden dohodar je evidovany na urade prace a druhy je dobrovolne nezamestnany

    je dobre, aby obaja podpisali vyhlasenie a v tom pripade sa za nich nebude odvadzat dan

    treba sa prihlasit na DU ako platitel dane zo zavislej cinnosti a stvrtrocne podavat nulove vykazy (ak sa vyska mzdy nezmeni a dan bude stale vychadzat nula)

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    do soc.poistovne treba prihlasit zamestnávatela aj zamestnanca

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monyque Pozri príspevok
    Dobry den,
    vobec sa nevyznam v mzdach, tak mozno moja otazka bude trivialna.

    SZCO chce zamestnat na dohodu o pracovnej cinnosti dvoch ludi. Co treba okrem prihlasenia do poistovne spravit? ich mzda bude mesacne 150 eur.

    Maju podpisat vyhlasenie o uplatneni nezdanitelnej casti ZD? Ako sa to potom prejavi na vyplate, resp v uctovnictve? :-/

    Budem moc vdacna za trpezlivost a odpoved
    kto sú dohodári (dôchodcovia, študenti, zamestnanci v inej firme, evidovaní nezamestnaní ) ?

    monyque je offline (nepripojený) monyque

    monyque
    dakujem za odpoved. prihlaseni su, len som nevedela ako a co ovplyvni to podpisanie vyhlasenia pre zamestnavatela a zamestnanca.. :-)
    pekny den

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monyque Pozri príspevok
    dakujem za odpoved. prihlaseni su, len som nevedela ako a co ovplyvni to podpisanie vyhlasenia pre zamestnavatela a zamestnanca.. :-)
    pekny den
    Prepáč, toto sa ako mzdár pýtaš vážne ? Ty nevieš čo je mesačná nezdanitelná časť základu dane ?

    monyque je offline (nepripojený) monyque

    monyque
    a k tomu dohodarovi na urade prace, hej toho som si vedoma, ale aj tak dakujem ...

    a este tak rekapitulacne - ciez ak podpisu vyhlasenie, tak vlastne jedine co sa plati su odvody do soc poistove ( garancne, urazove). to je vsetko? nic nikde pre nikoho nikam? :-)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monyque Pozri príspevok
    a veronika ja nie som mzdar ... je to priklad, robim si prehlad.. som student ;-)
    tak si prosím oprav svoj profil.

    Ak má dohodár u zamestnávatela podpísané vyhlásenie, uplatní si mesačnú nezd. časť základu dane = 335,47€, t.zn. túto sumu mu odpočítaš z hrubej mzdy. (ak by to bol zamestnanec, HM - odvody).

    Pri príjme, ktorý uvádzaš, mu nevyjde žiadny základ dane a daň bude nula.

    Vyhlásenie môže mať podpísané len u jedného zamestnávatela.
    Naposledy upravil veronikasad : 26.11.10 at 11:51

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.